Yeni Emekli Olanlara Müjdeli Haber Geldi!

Yeni emekli olanlara müjdeli haber geldi. Artık emekli promosyonlarından yeni emekli olan vatandaşlar da yararlanabilecek.

Geçtiğimiz dönemde 11.5 milyon emekli vatandaşın büyük bir kesimi emekli promosyonlarından faydalanmıştı. Şimdi de yeni emekli olan vatandaşlara müjdeli haber geldi. Önümüzdeki dönem içerisinde emekli olan vatandaşlarda söz konusu emekli promosyonlarından yararlanabilecek. Emekli maaşı bağlanan kişiler, maaşlarını almak için tercih ettikleri bankaya gidip promosyonlarını alabilecekler.

11.5 milyon emeklinin bir bölümüne 1 ay içinde işlemlerin daha hızlı ve kolay ilerlemesi için promosyonlar bankalara yattı. Bir çok emekli promosyonlarına kavuştu. Mart, Nisan ve Mayıs aylarından yapılacak olan promosyon ödeme kuralı sadece emekli olan vatandaşlar için geçerli olan bir ödemeydi. Artık yeni gelen müjdeli haber ile birlikte önümüzdeki dönemlerde yeni emekliliğine kavuşacak olan vatandaşlar da söz konusu promosyon ödemelerinden faydalanabilecek.

Yeni Şafak’ın yaptığı habere göre vatandaşlar ne zaman emekli olurlarsa olsunlar promosyon ödemelerinden faydalanabilecekler. Şuanda emekli olan vatandaş da 3 ay sonra da 5 ay sonrada emekli olan vatandaşlar aylıklarını almak için tercih ettikleri bankadan emekli promosyonlarına başvuruda bulunabilecekler. Vatandaşların yapması gereken bankayı seçip, 3 sene maaşımı sizden alacağım belgesini imzalayıp, taahhüdünü vermek. Sonrasında ise 3 senelik promosyon ödemesini alabilecekler. Yeni emekli olan vatandaşların da promosyon ücretleri öncesinde emekli olan vatandaşların aldığı ücretlerde aynı olacak. Promosyon tutarlarında herhangi bir değişiklik yapılmayacak. Takvim’in yaptığı habere göre aylık maaşı 1000 Türk Lirası altında olan vatandaşlar en az 300 Türk Lirası, 1000 ile 2000 Türk Lirası arasında emekli maaşı alacak vatandaşlar en az 375 Türk Lirası, 2000 Türk Lirası ve üzerinde bir değerde emekli maaşı alacak vatandaşlar ise en az 450 Türk Lirası promosyon alabilecekler. Vatandaşlar daha yüksek promosyon teklifi veren bankayı araştırıp, onu seçebilecekler. Emekli olan vatandaşlar ya e-devlet’ten, ya ilk maaşını  yatırıldığı banka ile devam ederek ya da kendilerinin tercih ettiği bankaya başvuruda bulunarak emekli maaşlarını taşıyabilecekler.