En Uygun Kredi Veren Bankalar Nelerdir?

Bankaların ihtiyaçlarımız doğrultusunda bize, ana para üzerinden belirli faiz oranları uygulayarak, kredi verirler. Bu krediler birçok çeşitlilik arzeder. Sizin ihtiyacınız ne yöndeyse, krediler de o yönde sizler için hazırlanır.

İhtiyaç kredileri, konut kredileri, taşıt kredileri bu üç kredi türü ana türlerdir. Her biri kendi içerisinde seçeneklere ayrılarak kişiye özel fırsatlar sunmaktadır. Sizler için derlenen en uygun krediler, ihtiyacınıza yanıt verecek fırsatlar içermektedir. En uygun kredi veren bankaların hangileri olduğuna derlenen bu bilgilerle ulaşabilirsiniz.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

36 aylık vade süresi baz alındığında en uygun kredi veren bankalar nelerdir sorusunun liste başında ING Bank yer almaktadır. ING Bank, %0,99’dan başlayan faiz oranlarıyla müşterilerine değişen faizler uygulamaktadır. Faiz oranları müşteri kredi notuna göre %1,99’a kadar çıkabilmektedir. İzleyen bir diğer banka olan Fibabanka bayrama özel kredi fırsatı sunarak %1,09’luk kredi fırsatını 36 aylık vade seçeneğiyle birlikte tüketicilere sunmaktadır.

Bu faiz oranları %0,99’lık bir oranla 12 aylık vade süresi için de kullanılabilir. Çin merkezli olan ICBC Turkey, %1,15’lik oranlarla biraz daha yüksek faiz oranları uygulayarak listeye 3. Sıradan giren bankalardandır. Minimum 3 ay vade ve 36 aya varan taksitlerle tüketicilerin kredi ihtiyacına cevap vermektedir.

Bu bankaları izleyen diğer bankalar; %1,19’dan başlayan faiz oranlarıyla Garanti Bankası, %1,21’lik faiz oranlarından başlayan fırsatlarla Burgan Bank (faiz oranları müşteri skoruna göre artmaktadır.), İş Bankası’nın maaş ve kamu çalışanlarına özel sunduğu %1,24’ten başlayan kredi fırsatı ve %1,27’lik bayram kredisi, Halkbank Dost Kredi’nin faiz oranları da %1,33 gibi oranlar içermektedir.

Diğer bankaların kredi faiz oranları uygunluktan biraz uzak olarak %1,99’a kadar çıkmaktadır.

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

Ev almak isteyenler için en uygun konut kredileri vermek isteyen bankalara değinilecekse şüphesiz listenin başında kamu bankaları yer alacaktır. Emlak firmalarının faiz düşüşlerini ve piyasadaki hareketliliği korumak isteyen bankalar faiz oranlarında düşüşler yaptılar.

Halk Bankası, %0,80’lık faiz oranıyla en düşük konut kredisi fırsatı sunan bankalardandır. 120 aya kadar kredi fırsatı tanıyan banka belirli vade aralıklarında %0,80 ve %0,95 arasında değişen faiz oranları uygulanmaktadır.

%0,80’den başlayan faiz oranları uygulayan bir diğer banka Vakıfbank’tır. Vakıfbank Sarı Panjur Ev Kredisi ile 120 aya varan maksimum vade seçenekleri sunarak %0,95’e kadar çıkan faiz oranları uygulamaktadır.

Ziraat Bankası da %0,82’lik faiz oranlarıyla konut kredisindeki düşüşlerin açılışını yapan bankalardandır. Banka vade sürelerine göre değişken faiz oranları uygulamaktadır. Faiz oranları %0,82’den başlayıp %0,95’te bitmektedir. %0,95’lik faiz oranları genellikle 120 aylık kredi fırsatları için tüketicilere sunulmaktadır.

En uygun kredi veren bankalar için diğer seçenekler; %0,89’dan başlayan faiz oranlarıyla Denizbank, %0,99’dan başlayan oranlarla TEB, %0,99’dan başlayan oranlarla Yapı Kredi, %0,99dan başlayan oranlarla Finansbank ve %0,99-%1,06 arasında değişen faiz oranlarıyla Akbank’tır. Garanti Bankası %0,95’ten başlayan, İş Bankası %0,95, Fibabanka %0,97 gibi oranlarla tüketicileri karşılamaktadır. Konut kredisi kullanmak isteyenler için faiz oranları en uygun kredi fırsatları listelenirse bu şekildedir. Birçok banka uygun kredi fırsatlarını konut kredileri için sunmaktadır.

En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

En uygun taşıt kredilerinde listenin en başını %1,04’lük faiz oranlarıyla ING Bank çekmektedir, en uygun kredi veren bankalar listesinin ikinci sırasında Vakıfbank yer alarak %1,22 gibi faiz oranlarıyla tüketicileri karşılamaktadır. %1,04 ve %1,50 arasında değişen faiz oranları düşünüldüğünde en uygun kredi veren bankaların %1,30’a kadar faiz oranları uygulaması mantıklı olacaktır. Bu bankalar; Halkbank, İş Bankası, Fibabanka, Denizbank, Akbank, Garanti, Yapı Kredi’dir.