Fibabanka PTT’den Maaş Alan Emeklilere ve Tüm PTT Müşterilerine Masrafsız Kredi Veriyor!

Bankacılık alanında da çeşitli faaliyetlerde bulunan ve müşterilerine bu alanda da hizmet veren PTT, Fibabanka ile vardığı mutabakata sonucunda müşterilerine kredi ürünü sunuyor. Fibabanka tarafından düzenlenen ihtiyaç kredisi, emekli maaşını PTT’den alan emekli vatandaşlarımızı ve tüm PTT müşterilerini kapsıyor.

PTT müşterilerinin ister PTT şubelerinden, isterlerse de Fibabanka şubelerinden başvurabilecekleri masrafsız ihtiyaç kredisi kapsamında müşterilere cazip fırsatlar sunuluyor. Masrafsız kredi uyarınca müşterilerden kredi tahsis ücreti, yani dosya masrafı talep edilmemektedir. Bu sayede müşteri, kullandığı kredi meblağının tamamına ulaşma olanağına sahip olmaktadır. (sigorta masrafı vardır)

Azami Kredi Miktarı 30 Bin Türk Lirası!

Fibabanka ile PTT iş birliğinde oluşturulan ve her iki kurumun şubelerinden de başvurulan masrafsız kredi dahilinde müşterilere en az bin Türk Lirası, en fazla ise 30 bin Türk Lirası likidite olanağı sunulmaktadır. Müşteriler aldıkları krediyi 48 ay vadeye kadar taksitlendirerek ödeme imkanına sahiptirler.

Masrafsız ihtiyaç kredisinden faydalanmak isteyen müşterinin emekli bir vatandaşımız olması durumunda uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 1,55 olarak tayin edilmiştir. Herhangi bir PTT müşterisi vatandaşımızın bahse konu masrafsız krediden faydalanmak istemesi durumunda ise tatbik edilecek faiz oranı aylık yüzde 1,65 seviyesindedir.

Masrafsız krediden faydalanmak isteyen emekli müşteriler için banka tarafından yaş sınırı uygulanmaktadır. Buna göre kredi kapsamında finansman edinmek isteyen emekli vatandaşın yaşı ve aldığı kredinin vadesinin toplamı yıl bazında 80’ini geçememektedir.

Masrafsız ihtiyaç kredisi kapsamında bir örnek hesaplama yapmak gerekirse; kredi uyarınca 5 bin Türk Lirası likiditeyi aylık yüzde 1,55 faiz oranından çeken bir emekli vatandaş, 48 ay boyunca aylık 467 Türk Lirası geri ödeme yaparak borcunu kapatma olanağı yakalayacaktır. Bununla birlikte müşteriden ortalama 75 Türk Lirası sigorta masrafı tahsil edilmektedir.