HSBC 120 Ay Vadeli Konut Kredisi!

HSBC, müşterilerine 120 ay vadeye kadar uzanan ve uygun faizli konut kredisi imkanı sunuyor.

HSBC’nin konut kredisinden yararlanmak isteyen müşteriler tamamı bitmiş bir konut sarın alacaklarsa minimum 5 Bin Türk Liralık olmak koşulu ve satın alacakları evin ekspertizler tarafınca yapılan hesaplamalar sonucundaki değerin maksimum yüzde 80’i kadar kredi alabilirler. Maksimum 120 ay vadeye kadar ödeme imkanı sunulan konut kredisi kapsamında müşteriler uygun faiz oranı yanında erken taksit ödemeli, ara taksit ödemeli ve otomatik taksit ödemeli şeklinde 3 ödeme seçeneği imkanı sunulmakta. HSBC Bankası kredi için ön kefil şartı aramamaktadır. Müşteriler kaza sonucu kayıplar, tam ve daimi maluliyet risklerine karşı güvence sağlamak ve riskin gerçekleştiği durumlardaki kredi borçlarına teminat almak için Kredili Hayat Sigortası talep edebilir,tüm kredi ödemeler boyunca geçerli olacak olan sigorta prim ödemesi avantajlarından faydalanabilmektedirler.

HSBC uzun vadeli konut kredisi kapsamında 120 ay vadeli alınacak 100 Bin Türk Liralık finansman için müşterilerin aylık ödeyecekleri taksit tutar bin 576,80 Türk Lirası ve 80 Bin Türk Liralık finansman için aylık ödenecek taksit tutarı bin 261,44 Türk Lirasıdır. Uygulanan faiz oranı ise yüzde 1,20’dir.

Banka alınan kredi miktarının binde 5’i kadar kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Kredi tahsis ücreti 100 bin Türk Lirası için 500 Türk Lirasına ve 80 bin Türk Lirası için 400 Türk Lirasına tekabül etmektedir. Ayrıca müşterilerin 173 Türk Lirası ipotek tesis masraf ücreti,  ortalama olarak 166 Türk Lirası DASK poliçe ücreti ödemeleri gerekmektedir. DASK poliçe ücreti evin bulunduğu konuma, katına, metrekaresi ve benzeri özelliklere göre değişiklik göstermektedir.

HSBC Konut Kredisi Başvurusunda Hangi Belgelerin Olması Gerekir?

Konut kredisine başvuru yapacak müşterilerin yanlarında kimlik belgelerini, gelir belgelerini, satın alacakları evin tapu fotokopisini ve başvuru sırasında ikamet ettikleri evin adresini belirten herhangi bir faturayı yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Banka gerekli gördüğü durumda kişilerden ek belgeler ve güvenceler isteyebilmektedir.

Bankalar tarafından düzenlenen güncel kredi kampanyalarını incelemek için krediler kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.