SMS ile Kredi Başvurusu Yaparak Finansmana Hızlı Erişebilirsiniz!

Banka kredisi bankaların vatandaşlara sunmuş olduğu ürünler içerisinde en fazla kullanılan üründür. Bankalar kredi kullanımını müşterilerine ulaştırmak için çeşitli yollar ile başvuru yapabilirler. Bu yollar telefon, internet, şubeler ve SMS ‘tir.

Kredi kullanabilmek için başvuru yapmadan önce yapılması gereken ilk şey ihtiyacınız olan paranın belirlenmesidir. Belirlenmiş ihtiyaca göre gelirler hesaplanır ve ne kadar miktarda kredi alabileceğiniz belirlenir ve size söylenir. Gelirinizden kat kat olan kredi olumsuz sonuçlanır. Talep ettiğiniz kredi miktarının gelirinize oran ile aynı seviyede olması gerekmektedir.

SMS ile Kredi Cevabı?


Artık günümüzde bankaların en yaygın biçimde kullandığı SMS ile kredi başvurusu, kredi başvuru yöntemi ile SMS bankacılığıdır.  SMS bankacılığı ile yapılan başvurular daha hızlı sonuç vermektedir. SMS ile kredi başvurusu yapmak için telefonunuzun mesaj kısmına girerek talep ettiğiniz kredinin miktarını yazısı ve ilgili bankaların SMS kredi başvuru numarasının gönderilmesi gerekmektedir. Bazı bankalar ise miktar yazılmaz, T.C. numarası yazılır ve banka sizin T.C. kimlik numaranızla sisteme bakarak size en fazla verilebilecek kredi miktarını hesaplar. Bunun devamında da sizin telefona en kısa zamanda mesaj olarak gönderir. Eğer mesaj olumluysa nüfus cüzdanı ile geliri belgeleyen evrakları yanınıza alıp, krediyi talep ettiğiniz bankaya giderek başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir.

Ülkemizde SMS kredi başvurusu yapıp, size en hızlı biçimde kredi kullandıran bankalar şunlardır;

Garanti Bankası, Denizbank, Finansbank, Yapı Kredi Bankası, Akbank, Vakıfbank, Halk Bankası ve Odeabank. Bu bankalar hızlı bir şekilde kredi talebinizi değerlendirmeye alıp size geri dönüş yapacaktır.

SMS Kredi Veren Bankalar ve Numaraları

  • Garanti Bankası: SMS kredi başvurusu Garanti Bankası ile yapılacaksa sırasıyla T.C. kimlik numarası, talep edilen kredi tutarı, vade ve aylık gelir yazılması, 3390’a mesaj gönderilmesi gerekmektedir.
  • Denizbank: Denizbank sms ile kredi başvurusu yapmak için sırası ile KREDİM ve T.C. kimlik numaranın yazılması, 3280’e mesaj atılması gerekmektedir. KREDİM kelimesinin büyük harflerle yazılması gerekmektedir.
  • QNB Finansbank: Finansbank için ise sadece T.C. kimlik numarasının yazılması yeterli olmaktadır. Banka size en uygun krediyi belirler ve belirlenen krediyi kullanabilirsiniz. Bunun için ise 5030’a mesaj atmanız gerekmektedir.
  • Yapı Kredi Bankası: Kredi türü, T.C. kimlik numarası ve aylık net gelirin yazılması, 4411’e mesaj atılması gerekmektedir.
  • Akbank: Akbank için de talep edilen kredi tutarı ile T.C. kimlik numarasının yazılması, 4425’e mesaj atılması yeterli olmaktadır.