TEB’den Hem Sıfıra Hem 2.Ele Aynı Faiz Oranıyla Taşıt Kredisi İmkanı!

Türk Ekonomi Bankası TEB, taşıt kredisi kapsamında hem sıfır kilometre araçlar için hem de ikinci el araçlar için taşıt kredisi olanağı sunuyor. Hayalindeki raca sahip olmak isteyen lakin bunun için ekonomik gücü el vermeyen bireysel müşteriler, TEB’den taşıt kredisi edinerek araç sahibi olabilmektedirler.

TEB taşıt kredisi kapsamında likidite edinerek araç sahibi olmak isteyen vatandaşa, ister sıfır kilometre araç almak istesin, ister ikinci el araç almak istesin aynı faiz oranını tatbik etmektedir. Banka, 48 aya kadar vadelendirme olanağı sunduğu müşterilere vade tercihine göre de faiz oranı farklılığı yansıtmamaktadır. Bütün vadelerde ve seçeneklerde faiz oranı TEB tarafından aylık yüzde 1,35 olarak tayin edilmiştir.

TEB Taşıt Kredisi Örnek Hesaplama

TEB’den taşıt kredisi uyarınca finansman edinerek araç almak isteyen bir müşteri; 20 bin Türk Lirası kredi kullanarak bu kredisini 48 ay vadede ödemek istemesi durumunda bankaya her ay 603 Türk Lirası ödeme yapmak durumundadır.

İkinci el taşıt kredisi hesaplamasında da aynı miktarlar geçerlidir. Taşıt kredisi hesaplamasını 10 bin Türk Lirası üzerinden yapacak olursak; 10 bin Türk Lirası taşıt kredisi kullanarak araç almak isteyen ve borcunu bankaya 48 ay vadede geri ödemeyi talep eden müşterinin bankaya ödeyeceği aylık taksit meblağları 302 Türk Lirası olacaktır.

TEB taşıt kredisi uyarınca banka tarafından müşteriye, kullanılan kredi meblağının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti yansıtılmaktadır. Bahse konu ücret 10 bin Türk Lirası için 50 lira olurken, 20 bin Türk Lirası için 100 Türk Lirası seviyesinde gerçekleşecektir.

Ayrıca Türk Ekonomi Bankası, krediye konu taşıtın üzerine rehin işlemi gerçekleştirecek olup, kredi vadesi boyunca aracın üzerinde tanımlı olacak rehnin tesis işleminin ücreti müşteriden tahsil edilecektir.