Turkish Bank 100.000 TL Konut Kredisi!

Ülkemizde sürekli gelişmekte olan Turkish Bank,  kira öder gibi ödeme yapma imkanı ev sahibi olmak isteyen müşterilerine maksimum 5 yıl vadeli ve uygun faiz oranlı Konut Kredisi imkanı sunmaktadır.

Bankanın konut kredisi kapsamında müşteriler isterlerse sabit faizli, isterlerse değişken faizli eşit taksit ödemeli yahut dönemsel ödemeli taksit ödeme seçeneklerinden birini tercih edip Konut Kredisi kullanabilme avantajlarına sahiptirler. Turkish Bank, sabit faizli seçeneği ile alınan kredideki faiz oranı piyasalardaki değişimlerinden hiçbir şekilde etkilenmeden hesaplamalar yapıldığını özellikle belirtmektedir.

24 ay vadeli talep edilen sabit faizli 100 Bin Türk Lirası konut kredisi için aylık maliyet oranı yüzde 1,10 ve yıllık maliyet oranı yüzde 14,0286’dır. Bu kapsamda uygulanan faiz oranı ise yüzde 1,1’dir. Aylık maliyet oranına vergi, fonlar ve müşteriden harici talep edilecek ücretler dahil edilmiştir. Faiz oranı ise kuruş farkı ile bir üste yuvarlanarak örnek ödeme tablosu çıkartılmıştır. Ayrıca Turkish Bank müşterilerinden çekilen kredinin binde 5 oranı kadar kredi tahsis ücreti talep etmektedir.Örnek olarak; 100 Bin Türk Lirası için ödenecek kredi tahsis tutarı 500 Türk Lirasına tekabül etmektedir.

Ekspertiz ücretleri ise müşteriye direkt yansıtılmakta olup 1000 Türk Lirası ile Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) toplamları üzerinden hesaplanarak yapılmıştır. Yıllık faiz maliyeti içine KKD, BSMV  ve kredi tahsis ücreti dahil edilerek hesaplamalar yapılmaktadır.BSMV ücreti kredinin yüzde 5’i ve KKDF ücreti kredinin yüzde 15’i kadardır.

Turkish Bank uzun vadeli ve uygun faizli konut kredisinden yararlanmak için şubeye gitmek gerekmektedir.

Bankalar tarafından düzenlenen güncel kredi kampanyalarını incelemek için krediler kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.