Vakıf Katılım Bankası’ndan Uygun Vadeli İhtiyaç Finansmanı

Vakıf Katılım Bankası, müşterilerinin eğitimden, beyaz eşya ödemeleri, evlilik gibi her türlü nakit ihtiyaçları için uygun vadeli ihtiyaç finansmanı imkanı sunuyor.

Uygun vadelerde ve uygun kar payı oranları ile ihtiyaç finansmanı imkanı sunan Vakıf Katılım Bankası, müşterilerinin gelir tablolarını inceleyip, en uygun şekilde ödeme planlarını sunuyor. 36 ay vadeye kadar kredi taksitlendirme imkanı sunan banka, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılıyor.

İhtiyaç finansmanı kapsamında banka müşterilerinden kredi tahsis ücreti istiyor. Kredi tahsis ücreti bireylerin temin edecekleri ihtiyaç kredisi tutarına göre değişiklik gösterip, kredi tutarının yüzde 0,5’i kadardır. Kredi tahsis ücreti müşterilerden bir kez alınıp, bir daha talep edilmiyor. Vakıf Katılım Bankası, ihtiyaç finansmanı kapsamında müşterilerinden gerekli gördüğü durumlarda ek belgeler ve kefil talep edebiliyor. Kefil talep edildiği durumlarda, müşterilerden istenen belgelerin aynılarının kefilin de getirmesi gerekiyor. Banka uygun görmediği durumlarda da krediyi onaylayamayabiliyor.

3 ile 12, 13 ile 24 ay vadeli alınan ihtiyaç finansmanında uygulanan kar payı oranları yüzde 1,62’dir. Ancak, 25 ile 36 ay arasındaki vadelendirmelerde uygulanan kar payı oranı yüzde 1,63’tür. Banka istediği durumlarda ihtiyaç finansmanı kar payı oranlardan değişiklik yapabiliyor.

36 ay vadeli 10 bin Türk Lirası tutarında ihtiyaç finansmanın yararlanmak isteyen müşteri için uygulanan kar payı oranı yüzde 1,63’tür. 10 bin Türk Lirası için ödenmesi gereken kredi tahsis ücreti ise 50 Türk Lirasıdır. Söz konusu kredi kapsamında uygulanan yıllık maliyet oranı ise yüzde 26,63’e tekabül etmektedir.

Vakıf Katılım Bankası ihtiyaç finansmanı başvurusu yapmak isteyen bireylerin başvuru esnasında yanlarında ikametgahlarını gösteren belge, gelir tablolarını ve nüfus cüzdanlarını bulundurmaları gerekmektedir.

Siz de güncel kredi kampanyalarına göz atarak ihtiyacınız olan konut kredisi için en uygun olanını tercih etmek istiyorsanız internet sitemizde yer alan krediler kategorisini ziyaret edebilirsiniz.