Vakıf Katılım’dan Taşıt Finansmanı

Faizsiz bankacılık alanında hizmet veren bankalardan bir tanesi olan Vakıf Katılım Bankası hem sıfır hem de ikinci el taşıt alacak vatandaşlara finansman olanağı sunuyor.

En uygun kredi kampsamında Vakıf Katılım Bankası tarafından düzenlenen taşıt kredisi kampanyası, 48 aya kadar vade olanağı ile birlikte sıfır ya da ikinci el taşıt kredisi olanağı sağlıyor. Aylık yüzde 1,28’den başlayan faiz oranları ile birlikte sıfır taşıt kredisi sunan Vakıf Katılım, 25.000 Türk Lirası için 12, 24, 36 ve 48 ay vade seçeneklerinde kredi tutarının yüzde 0,5’i kadar, yani 25.000 Türk Lirası için 125 Türk Lirası tutarında tahsis ücreti temin ediyor. Vakıf Katılım Bankası 12 ve 24 aylık vade seçeneklerinde aylık yüzde 1,28 oranında faiz işlemi yapar iken, 36 ay vade seçeneğinde aylık yüzde 1,30, 48 ay vade seçeneğinde ise aylık yüzde 1,32 oranı üzerinden işlem yapıyor. Yüzde 30’a varan peşinat oranı sunan Vakıf Katılım Bankası sıfır araç alacak vatandaşlar için önemli bir kampanya sunuyor.

İkinci el taşıt alacaklar için de beş yaşındaki araçlara kadar kredi olanağı sağlayan Vakıf Katılım bankası, sıfır taşıtta olduğu gibi kredi tutarının yüzde 0,5’i kadar Kredi Tahsis Ücreti talep ediyor. 12 ay vade seçeneğinde aylık yüzde 1,32 oranında faiz uygulayan Vakıf Katılım, 24 ay vade seçeneğinde aylık yüzde 1,34 oranında faiz uygularken, 36 ay vade seçeneğinde uyguladığı aylık faiz oranı yüzde 1,36 olarak belirlenmiş durumda.

Vakıf Katılım’dan araç tahsisi için kredi başvurusunda bulunmak için; başvuru formu, nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi, çalışma durumunu gösteren gelir belgesinin yanınızda olması gerekiyor. Eğer araç sıfır olarak alınacak ise kredi başvuru aşamasında aracın proforma faturası, ikinci el olarak alınacak ise ruhsat fotokopisinin kredi temini aşamasında yanınızda olması gerekiyor. Kefil için ön şart aramayan Vakıf Katılım’a taşıt kredisi kapsamında başvurunuzu gerçekleştirirken, en az iki ay öncesinden adınıza kaydedilmiş sabit telefon, elektrik, su ya da doğalgaz faturalarından herhangi bir tanesinin yanınızda olması işlemlerinizi hızlandırmak bakımından önem taşıyor.

Taşıt kredisi ya da ihtiyaç kredisi kampanyalarından haberdar olmak, güncel kampanyalarının detaylarını öğrenmek için internet sitemizde yer alan krediler kategorisini ziyaret edebilirsiniz.