Yapı Kredi’den 10.000 TL İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Bankası, müşterilerine uygun faizli ve uygun ödeme planları ile ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor.

Eğitim, sağlık, alışveriş ve benzeri gibi acil nakit ihtiyaç durumları için uygun faizli ihtiyaç kredisi olanağı sunan Yapı Kredi, yüzde 1,33 oranında başlayan faiz oranları uyguluyor. En düşük bin Türk Lirası tutarında kredi imkanı sunan banka, maksimum 48 ay vadeye kredi taksitlendirme imkanları sunuyor. Banka müşterilerinden aldıkları kredi tutarının belli bir oranı kadar kredi tahsis ücreti alıyor. Bu oran binde 5’tir. Kredi tahsis ücreti müşterilerden tek seferlik talep ediliyor. Bireysel ihtiyaç kredisi dahilindeki kredi açılış fiyatı, vergiler ve katkı payı tüm masraflar kapsamında hesaplanıp, bu hesaplamaya sigorta tutarı dahil edilmeden yapılıyor. Yapı Kredi Bankası, bireylerin talepleri üzerine sigorta yapıyor. Hayat sigortası yaptırmak isteyen müşterinin ödeyeceği tutar bireyin yaşına, bankadan temin ettiği ihtiyaç kredisi tutarına ve ihtiyaç kredisi vade oranına göre değişiklik gösteriyor. 30 yaşında bir kişiyi baza alarak hesaplama yapan banka, 36 ay vadeli 10.000 Türk Lirası ihtiyaç kredisi için 67,68 Türk Lirası talep ediyor.

36 ay vadeli 10.000 Türk Lirası ihtiyaç kredi imkanından yararlanmak isteyen bir müşterinin kredisi için aylık faiz oranı yüzde 1,34’e tekabül ediyor. Aylık taksit tutarı ise 368,06 Türk Lirası oluyor. 10.000 TL ihtiyaç kredisi için kredi tahsis ücreti ise 50 Türk Lirası yapıyor.

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen müşterilerin başvuru esnasında yanlarında kimlik cüzdanlarını, gelir durum belgelerini ve ikametgahlarını gösteren bir belgeyi getirmeleri gerekiyor.

Aynı zamanda internet sitemizde yer alan krediler kategorisine göz atarak bütçeniz için en uygun ihtiyaç kredisini tespit edebilirsiniz.