Ziraat Bankası’ndan 5 Bin Lira Masrafsız Kredi!

Ziraat Bankası tarafından müşterilerine sunulan masrafsız tüketici kredisi kapsamında vatandaşlar kredi tahsis ücreti ödemeden likidite edinme şansı bulmaktadırlar. Bu sayede daha kredi vatandaşın eline geçmeden dosya masrafı ödemek durumunda kalınmamaktadır.

Türkiye genelinde en çok şubeye sahip olan banka konumunda olan Ziraat Bankası, masrafsız tüketici kredisi ile müşterilerinin finansmana daha cazip koşullarda ulaşmasını sağlamaktadır. Ülke çapında hemen her yerde size yakın bir Ziraat Bankası bulunduğundan, bu cazip krediden faydalanmak için banka şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası masrafsız tüketici kredisi kapsamında müşteriye kullandırılacak kredi limiti müşteri talebiyle, müşteri özelinde banka tarafından değerlendirilerek ön görülmektedir. Biz bu haberimizde hemen herkesin ihtiyaç duyabileceği 5 bin Türk Lirası gibi bir miktar için örnek hesaplama yapacağız.

Masrafsız Tüketici Kredisi Örnek Hesaplama!

Ziraat Bankası tarafından müşterilere sunulan masrafsız tüketici kredisi dahilinde 5 bin Türk Lirası finansman edinmek isteyen ve edindiği finansmanın borcunu 24 ay vadede bankaya ayda bir taksitler halinde geri ödemek isteyen müşterinin karşılaşacağı taksit meblağı 250 Türk Lirası’dır. Kredi vadesi sonunda müşterinin bankaya yapacağı toplam ödeme tutarı takribi 6 bin Türk Lirası’nı bulacaktır. Bu örnekte müşterinin 2 yıl vadede ödeyeceği faiz yükü bin Türk Lirası olarak öne çıkmaktadır.

Ziraat Bankası masrafsız ihtiyaç kredisi uyarınca 5 bin Türk Lirası kredi kullanan ancak kullandığı krediyi 3 ayda bir taksitlerle ödemek isteyen müşteriler için de banka tarafından kolaylık gösterilmektedir. Bilhassa 3 aydan 3 aya maaşını alan vatandaşlar için bu ödeme şekli ön plana çıkmaktadır. Bu seçenekten yararlanarak 5 bin Türk Lirası finansmanı 36 ay vadede 12 taksitte ödeyecek müşterinin karşılaşacağı taksit tutarları 551,26 Türk Lirası olacaktır. Bankaya vade sonunda yapılan toplam geri ödeme meblağı 6 bin 615 Türk Lirası olacaktır.

Kredi Notunu Kredi çekmek için uygun değilse alternatif olarak  Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Fırsatı haberimize de göz atabilirsiniz.