Banka Çeyiz Hesabı Nedir?

Nüfusumuzda her geçen gün düşen doğum oranları ülke nüfusumuzun gelecek yıllarda tehlikeye girmesine neden olacağından dolayı hükümetin bu alanda uyguladığı politikalar ger geçen gün farklılık göstermeye devam ediyor. Özellikle evlenecek olan nesillere uygulanan politikaların her geçen gün artarak devam etmesi beraberinde yeni kampanyaların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Banka Çeyiz Hesabı Nedir?

Bankaların her geçen gün yeni kampanyalar ile karşımıza çıkması beraberinde birçok sorunun oluşmasına neden olmaktadır. Bu konuda uzun zamandır bankaların evlenecek olan kişiler sunduğu kampanyalar dikkat çekmeye devam ediyor.

Banka çeyiz hesabı evlenecek olan çiftlere sunulan ve devlet tarafından desteklenen bir kampanya olarak dikkat çekiyor. Özellikle 24 yaşına kadar kriterin bulunduğu bu kampanyadan yararlanmak isteyenlerin ilk yapması gereken devletin belirlediği bankalara en geç 24 yaşına kadar 3 süre ile para yatıran kişilerin faydalanabileceği bir hizmet olarak sunulmaktadır.  Başvuruyu yaptığınız bankadan sizlere verilen bu kampanya hesaplarının devamlı olarak güncel olması gerekmektedir.

Devletin biriktirdiğiniz paranın 3 katı kadar sizlere faizsiz ve geri ödemesiz destek vereceği bu hizmetten yararlanmak için bankalara Banka Çeyiz Hesabı açtırmanız gerekecektir. Hemen hemen tüm bankalar ise müşterilerine çeyiz hesabı sunmaktadırlar. Çeyiz hesabı açtırmak isteyenlerin en çok tercih ettiği bankalar ise genellikle devlet bankaları olmaktadır. Ancak özel bankaların birçoğu da bu konuda hesap açacak olan müşterilerine hizmet vermektedirler.