Evleneceklere Özel Mevduatlı Çeyiz Hesabı Yapı Kredi’de!

Evlilik telaşını en aza indirgemek isteyenlere özel çözüm, Yapı Kredi Bankası’nda. Türk Lirası cinsinden açabileceğiniz Çeyiz Hesabı ile birlikte, yüzde 20’ye kadar devlet desteği sayesinde birikimlerinizi katlayabilirsiniz.

Bir çok genç, evlilik hayallerini yeterli birikime sahip olmak için ertelerken, Yapı Kredi tam da bu soruna çözüm olan Çeyiz Hesabı ile birlikte çözüm sunuyor. Henüz 24 yaşını doldurmamış kişilerin başvurabileceği Çeyiz Hesabı ile, yatırımlarınıza aylık yüzde 10,2 oranında faiz işletirken aynı zamanda vade seçeneğinize göre yüzde 10, 15 ya da 20 oranında devlet katkısı da ekleniyor.

Avantajlı faiz oranları ile birlikte sunulan Çeyiz Hesabı’nda gerçekleştirdiğiniz birikimlerinizi, acil nakit ihtiyacınız olması halinde her yıl iki defa çekim yaparak ister bir kısmını, isterseniz de tamamını kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi bankasında Çeyiz Hesabı açan bireylere, 36 ila 47 ay arasındaki vade seçeneklerinde yüzde 10 oranında, 48 ila 59 ay arasındaki vade seçeneklerinde yüzde 15 oranında, 60’dan uzun vade seçeneklerinde ise yüzde 20 oranında devlet katkısı eklenerek, birikimlerin katlanmasına yardımcı olunuyor.

Size en yakın Yapı Kredi Bankası Şubesi’ni ziyaret ederek açabileceğiniz çeyiz hesabınızda 36 ay vadede aylık 110 Türk Lirası tutarında yatırımlarınız ile; 3.600 Türk Lirası birikim yapar iken, toplam paranıza 656,2 Türk Lirası faiz desteği ve 690 Türk Lirası tutarında devlet desteği eklenerek paranız 5.250 Türk Lirası tutarına yükselecek. Aynı birikiminizi 60 ay vade seçeneği altında yaparsanız da, 6.000 Türk Lirası tutarınızdaki birikiminize toplam 1.915,3 Türk Lirası faiz desteği ve 1.670 Türk Lirası tutarında devlet desteği eklenerek toplam birikiminiz 10 bin Türk Lirası’na yükselecek.