Halk Bankası E- Vadeli Dolar ve E- Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları

Bankacılık sektörünün en önemli aktörleri arasında bulunan Halk Bankası, döviz mevduatını kendisine getiren vatandaşlara cazip faiz oranları ile getiri olanağı sunuyor. Dolar ve Euro cinsinden mevduatı olan müşteriler için banka şubelerinden hesap açmak mümkün olduğu gibi farklı kanallardan da hesap açılabilmektedir.

Halk Bankası şubelerinden hesabını açtıran müşteri işlemlerini Halk Bankası Dialog yoluyla, yahut bankanın internet sitesi aracılığı ile yapabilmektedir. Bununla birlikte hiç banka şubesine gitmeden sanal ortamdan hesap açma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Halkbank Dialog yoluyla bir telefonla e- vadeli mevduat hesabı açtırmak için müşterinin araması gereken telefon numaraları 0850 222 0 400 veya 444 0 400 olarak duyurulmuştur.

Faiz Oranları!

Halkbank İnternet Şubesi yoluyla veya Halkbank Dialog kanalı ile gerçekleştirilecek Vadeli dolar mevduat işlemleri uyarınca faiz oranı 28 günden itibaren tüm vadelerde yüzde 1,75 seviyesinde tayin edilmiştir. Halk Bankası Vadeli Euro mevduat işlemleri dahilinde faiz oranı 28 günden başlamak üzere bütün vadelerde yüzde 1,50 olarak tayin edilmiştir.

Halk Bankası vadeli dolar ve vadeli Euro hesabı açtırmak için gereken alt ve üst limitleri de tayin etmiştir. Vadeli hesap açımı için gereken alt limitler 500’er dolar ve Euro olarak, üst limitler ise 100 bin dolar ve Euro olarak belirlenmiştir.

Banka, bahse konu faiz oranları her daim değiştirme yetkisine haizdir. Bu nedenle mevduatını Halk Bankası’nda değerlendirmek isteyen müşteri, güncel faiz oranlarını öğrendiği takdirde bir sürprizle karşılaşmamış olur.

Haberimizde verdiğimiz faiz oranları bugün (13 Ocak 2017) itibariyle geçerli olup, Halk Bankası’nın resmi internet sitesi aracılığı ile kamuoyuyla paylaşılmıştır. Halk Bankası’nın vadeli dolar ve vadeli Euro hesaplarında koyduğu üst vade limiti ise 370 gündür.