Halkbank Yatırım Ürünleri

Birikim yapmanın en kolay yolunun bankalara para yatırmak olduğu söylenir. Açılan vadeli hesaplar gibi yatırım araçları, belirli bir süre o paraya dokunulamayacağı gibi, paranızın da değer kazanmasını sağlayan araçlardandır. Yatırım ürünlerinin bir parçası olan bu vadeli hesaplar gibi bir çok ürün bankalar tarafından hizmete sunulmaktadır.

Cumhuriyet döneminde kurulan Halk Bankası, bir yandan halkın finansal talepleri doğrultusunda hareket ederken bir yandan da halka yatırım ürünleri sunarak, tasarrufun ve ekonomik hareketliliği sağlayacak paranın piyasaya kazandırılmasını istiyordu. Bankaya yatırılan paralar aynı zamanda ekonominin de ihtiyacını karşılar ve bir devir daim olur.

Halkbank Yatırım Ürünleri, yatırımcılardan topladığı finansal kaynakları en etkin şekilde değerlendirerek, hem kendisi için bir kazan hem müşterisi için bir kazanç sağlamaktadır. Bankalar genelde müşterilerin yatırdıkları fonları sürekli olarak işlemlere tabii tutarlar. Böylece aktif büyüklüklerini de arttırırlar. Yatırım yapmak isteyen kişilerse bu noktada kendilerine uygun yatırım ürünlerini seçmelidirler.

Halkbank yatırım ürünleri para piyasalarında birkaç ürün çeşitliliği göstermektedir. Bunlar; mevduat, repo, döviz işlemleri ve altın işlemleridir. Bu Halkbank yatırım ürünlerinin en çok terih edilenleri genelde altın işlemleridir. Halkbank yatırım ürünlerinin faizlerine de Halk Bankası web sitesinden ulaşabilirsiniz. Yatırım Hizmet ve Faaliyetleri altında yatırım ürünlerini sunan banka, güncel verileri 15 dakika gecikmeli olarak yayınlamaktadır.

Halkbank tahvil/bono, bist tahvil bono, aktif dağıtım anlaşması yapılan yatırım fonları vb. gibi verilere de ulaşılabilir. Birikimlerinizin güvence altına alınmasını sağlayan Halkbank Yatırım Ürünleri, internet şubeler, çağrı merkezleri ve bank24ler sunulmaktadır.