Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan Birikimli Katılım Hesabı Avantajı!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, birikimli katılım hesabı ile birlikte küçük miktarlarda yapacağınız birikimlerinize önemli ölçüde katılım desteği sağlayarak, yatırım oluşturmanıza olanak sağlıyor.

Küçük tutardaki birikimleriniz ile birlikte uzun vadede yatırım yapmak istiyorsanız, Kuveyt Türk Katılım Bankası, katılma hesabında kampanya düzenleyerek önemli düzeyde yatırım yapmanıza olanak sağlıyor.

Türk Lirası, Amerikan Doları, Euro ve altın üzerinden açabileceğiniz katılma hesabınızda, Türk Lirası için alt limit 150 Türk Lirası, Dolar için alt limit 100 Dolar, Euro için alt limit 100 Euro ve altın için alt limit 10 gram altın ile hesabınızı açabilirsiniz.

Hesabınız için asgari olarak 3 yıl, azami olarak 10 yıl vadeli olarak açabileceğiniz gibi aynı zamanda aylık ya da 3 aylık periyotlar ile birikimlerinizi yükseltmeyi tercih edebilirsiniz.

İsterseniz ödemelerinizi kredi kartı talimatı ya da cari hesap vasıtasıyla otomatik olarak gerçekleştirebilecğeiniz gibi aynı zamanda talimat miktarlarınızı da istediğiniz zaman güncelleyebiliyorsunuz. Yatırım yapacağınız dönemlerdeki en düşük tutar 50 Türk Lirası, 50 Dolar, 50 Euro ya da 1 Gram altın olarak belirlenen hesaplarda, en fazla 5 dönem ödemesiz geçirebilirsiniz.

Hesabınızın açılış aşamasında toplu yatırım yapmanıza olanak sağlayan Kuveyt Türk Katılım Bankası, aynı zamanda vade süreniz bitmeden hesabınızdaki ana paranızın en fazla yüzde 50’sini çekmenize de olanak sağlıyor. 

Türk Lirası cinsinden açacağınız hesaplarda stopaj oranı yüzde 10 olurken, Dolar ve Euro hesaplarında stopaj oranı yüzde 13, altın hesabında ise stopaj oranı yüzde 15 olarak belirlenmiş durumda.