ŞekerBank’tan Çocuklarınıza Tasarrufu Öğreten Hesap

12 Ekim 1953’te “Pancar Kooperatifleri Bankası A.Ş.” adıyla Eskişehir’de kurulmuş olan ve bu sektörde 63 yıldır hizmet veren Şekerbank, sizlere çocuğunuz için birikim yapmanızı sağlayacak bir vadeli mevduat hesabı sunuyor. Şekerbank  ‘çocuğunuz ile büyüyen hesap’ sloganıyla anne ve babalara kolaylık sağlıyor. Sizde çocuğunuza Şeker Çocuk Hesabı açmak isterseniz en yakın Şekerbank şubesine gitmeniz yeteri olacaktır.

Şeker Çocuk Hesabı’nın özellikleri

Şeker Çocuk Hesabını TL cinsinden açabildiğiniz gibi aynı zamanda EURO ya da USD para biriminden de açabilirsiniz. Bu hesabın vade süresi 5 yıl ile sınırlandırılmıştır. Şeker Çocuk Hesabı’na yatıracağınız aylık tutarı kendiniz belirleyebilirsiniz. Ancak bu tutar minimum olarak 50 TL/EUR/USD’dir. Yatırabileceğiniz maksimum tutar ise Türk Lirası cinsinden 5.000 TL iken Euro ve ABD Doları olarak 2.500 EUR/USD’dir.

Hesap açılışı sırasında belirlenen aylık ödeme tutarınızı daha sonra değiştirebilirsiniz. Ayrıca aylık ödemelerinizi vadeli hesabınızdan otomatik ödeme şeklinde yapabileceğiniz gibi Şekerbank kredi kartınızdan da otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Hesap başlangıcında maksimum ödeme tutarını geçmemek kaydıyla bir miktar para yatırarak faiz kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede ilk ödemenizle birlikte Şekerbank’ın avantajlı faiz oranları ile daha fazla birikim yapmış olursunuz. Bir yıllık dönem sonunda Şekerbank’ın belirlediği yeni faiz oranları ile yeni yılda paranıza faiz işlemeye devam edecektir. Otomatik ödeme talimatınızın tutarını isterseniz minimum ve maksimum tutarlar arasında olması şartıyla değiştirebilirsiniz.  

Bu hesapla çocuğunuzun geleceği için birikim yapmış olacaksınız. Şeker Çocuk Hesabı’nın işleyişini uygun bir şekilde çocuğunuza aktarmanız durumunda ise tasarruf alışkanlığını oluşturabilirsiniz. Çocuğunuzun gelecekteki eğitim masrafları ve ihtiyaçları için güvence sağlamış olursunuz. Şekerbank küçük olan birikiminize avantajlı faiz oranı sunmaktadır.