Yapı Kredi Bankası Vadeli Dolar Hesabı

Yapı Kredi Bankası, mevduatını Amerikan Doları olarak değerlendirmek isteyen müşterileri için vadeli dolar hesabı hizmeti sunmaktadır. Bu hesap sayesinde müşteriler hem dolar kurunda meydana gelen yukarı yönlü hareketlerden kazanç sağlarken, aynı zamanda bankanın önerdiği faiz oranından getiri sağlama olanağına kavuşmaktadırlar.

Yap Kredi Bankası Amerikan Doları vadeli hesap dahilinde; müşterilere sunulan oranlar genel olarak mevduat meblağına ve tercih edilen vadeye göre farklılık arz etmektedir.

Yapı Kredi Bankası Vadeli Dolar Hesabı!

Yapı Kredi Bankası dolar mevduatı sahibi müşterileri için; 1 ila 4 gün arası vadede bütün meblağlarda yüzde 0,35 faiz oranı önermektedir. Banka 7 gün vadeli yatırımlarda yine bütün meblağlarda müşterilerine yüzde 0,60 faiz oranı tatbik etmektedir. Vadeli dolar hesabında 8 ila 24 gün arası vadeler için uygulanan faiz oranı bütün nakit aralıkları için yüzde 0,70 düzeyindedir.

28 ila 31 gün arası vadelerde; 25 bin dolara kadar yüzde 1,45 faiz oranı, 25 bin dolar ile 100 bin dolar arası mevduatlar için yüzde 1,5 faiz oranı ve 100 bin dolar ile 500 bin dolar arası meblağlar için yüzde 1,55 faiz oranı önerilmektedir. 32 ila 730 gün aralığındaki bütün vade dilimleri için banka; 25 bin Amerikan Doları’na kadar yüzde 1,85 faiz oranı tatbik ederken, üzerindeki meblağlar için yüzde 1,95 düzeyinde faiz oranı uygulamaktadır.

Bahse konu oranlar bugün (24 Aralık 2016) özelinde geçerli olan faiz oranlarıdır. Yapı Kredi Bankası vadeli dolar hesabı için uyguladığı faiz oranlarını değiştirme yetkisine haiz olduğunu deklare ettiğinden; müşteriler bankaya mevduatlarını yatırmadan önce güncel faiz oranlarını mutlaka öğrenmelidirler. Yapı Kredi Bankası faiz oranlarını resmi internet sitesinden günlük olarak güncellemektedir.