Yapı Kredi’den Üstün Başarı!

FTSE4Good Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi” olarak bilinen listeye giren Yapı Kredi, önemli bir başarıyı daha arşivine ekledi.

Londra Borsası’nın önderliğinde oluşturulan FTSE4Good Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi listesine giren Yapı Kredi bankası, uzun başarı listesine bir yenisini daha ekleyerek küresel endeks kategorisinde varlığını ve veri sağlayıcı olarak kabul edilen listeye giriş yaparak başarısını bir kez daha ispatlamış oldu.

Türkiye’nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan Yapı Kredi, sağladığı müşteri olanakları ile oluşturduğu geniş müşteri portföyünün yanı sıra küresel ekonomiye olan katkılarıyla da yeni başarılara imza atmaya devam ediyor. Londra Borsası’nın kapsamı altında düzenlenen “FTSE4Good Gelişmekte Olan Piyasalar Endeksi Listesi”ne adını yazdıran Yapı Kredi, başarılar listesine bir yenisini daha eklemiş oldu.

Yatırımcıların sorumluluğuna önem veren kurumlar tarafından incelenen ve küresel ekonomiye sağladığı katkı ile tüm dünya yatırımcılarının takipçisi olduğu FTSE4Good, yayınladığı listede Yapı Kredi’ye de yer verdi. Finansal kuruluşlar, yapacakları yatırımlar arifesinde FTSE4Good tarafından yayımlanan listeye göz atıp inceleyerek, yatırımların geleceğe dönük gidişatına karar veriyorlar.

Hem sosyal, hem çevresel, hem de yönetim bakımından mevcut olan kriterlere göre şekillenen liste bu kriterler üzerinde başarı gösterebilen bankalara yer vererek, yatırımcıların yatırımlarına karar verme ve şekillendirme aşamalarına destek oluyor. 

Yapı Kredi’nin CEO’su Faik Açıkalın tarafından yapılan açıklamada, banka olarak temel prensipler içerisinde sürdürülebilirliğe önem verdikleri ve bu kriter üzerinden kararlı adımlar atarak ilerleme katettikleri dile getirildi. Açıkalın, yaptığı açıklamada 2010 yılından bu yana geçen süre içerisinde Global Reporting Initiavite standartları doğrultusunda çalışmalarına devam ettiklerini aktarırken, Yapı Kredi olarak BIST Sürdürülebilirlik Endeksi içerisinde yer alan 43 firmadan bir tanesi olduklarını da sözlerine ekledi.