Emeklinin Banka Promosyonları Mart Ayında Yatacak!

Emekli vatandaşın yıllardır beklediği ve adeta yılan hikayesine dönen promosyon ücretleri yeni yıla girilmeden nihayet netleştirilmişti. Ortaya çıkan rakam hiç kimseyi memnun etmese de, emekli en azından beklentiden kurtulmuş ve sonunda bir rakam duyabilmişti. Emeklilerin banka promosyonlarını ne zaman alacakları da bir muamma halindeyken, nihayet netleşti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu tarafından bankalarla yapılan görüşmeler sonrasında son aşamaya getirilen ve sonrasında Başbakan Binali Yıldırım’a havale edilen emekli promosyonları, Başbakan Binali Yıldırım tarafından kamuoyuna duyurulmuş ve emeklinin bahse konu promosyonu maaşı nispetinde kademeli olarak alacağı deklare edilmişti.

Emekli Promosyonu Mart Ayında Hesaplarda!

Emekli promosyonu hakkında açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, emeklilere bankalar tarafından ödenecek promosyon ücretlerinin Mart ayında hesaplara yatacağını açıkladı. 2017 yılının ilk 3 ayında emeklinin hesabına yatırılacağı belirtilen paraların yine bu sürenin son ayına bırakılması ise vatandaştan tepki çekti.

Kış aylarında başta yakıt giderleri olmak üzere pek çok masrafı tavan yapan vatandaş, promosyon ücretlerinin Ocak ayında yatmasını bekliyordu. Bununla birlikte zaten emekli promosyonunda beklediği ücreti alamayan vatandaş, ücretlerin Mart ayında yatacağının açıklanmasıyla da bir şok daha yaşamış oldu.

Bankalar tarafından emekli vatandaşa ödenecek promosyon ücretleri, emekli vatandaşın maaşını bahse konu bankadan almasını garanti etmesi üzerine hesabına yatırılacak. Emekli vatandaş bankadan aldığı promosyon ücreti karşılığında 3 yıl boyunca söz konusu bankadan ayrılamayacak ve başka bir bankaya geçiş yapamayacak. Emekli vatandaşın promosyon ücretleri karşılığında atacağı imza, 3 yıl boyunca kendisini o bankaya bağlamış olacak.

Emekli promosyonları karşılığında bankaların verdiği ücretin düşük olmasına rağmen belirtilen sürede bankadan ayrılmak mümkün olmayacak ve yeni promosyon ücreti ancak 3 yıl sonra görüşülebilecek.