Turizmciler 2017 Yaz Sezonundan Umutlu!

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, bu yaz döneminde 4 ve 5 yıldızlı oteller ile beraber küçük ve apart otellerinde dahil edilmesi durumunda haziran dönemini yüzde 75 oranında bir doluluk ile kapatacaklarını öngördüklerini açıkladı.

Yaz döneminde otellerdeki doluluk oranları ile açıklamalarda bulunan ALTİD Başkanı Burhan Sili, 4 ve 5 yıldızlı otellerdeki doluluk oranının yüzde 95 seviyelerinde olacağını, bunlara küçük oteller ile apartlar dahil edildiğinde bu seviyenin yüzde 75’lerde görüneceğini öngördüklerini bildirdi.

Ramazan Bayram tatili ile beraber Avrupa pazarında son zamanlarda meydana gelen hareketlenme Alanyalı turizmcileri umutlandırdı.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan ALTİD Başkanı Burhan Sili, turizm sektöründe 2016 yıla göre çok daha iyi bir performansın oluştuğunu bildirdi.

Rus pazarının açılması ile beraber 2017 yaz döneminde tesislerin daha erken sezon açtıklarını söyleyen Burhan Sili, otellerde oluşan dolulukların 2016 yılına kıyasla daha üst düzeyde olduğunu söyledi. Avrupa pazarına dikkat çeken Burhan Sili, oradaki pazarın gerilediğini, bunun önemli olduğunu, ancak oluşan bu olumsuz durumun ilerleyen dönemlerde iç pazar ile birlikte bayramın başlaması ile toparlanacağını düşündüklerini belirtti. 2014 ve 2015 yılında elde ettikleri yüksek seviyelere ulaşamasalar da turizm sektöründe 2016 yılına göre çok daha iyi sonuçlar alacaklarını belirten Burhan Sili, şimdiden Alanya’daki otellerin doluluk oranlarının toplamda yüzde 75’i bulmasını beklediklerini ifade etti.

Avrupa’daki durgun pazara değinen Burhan Sili, son dakika otel rezervasyonlarının artması ile beraber doluluklarda artış beklentilerinin yükseldiğini söyledi.