Ağbal, Vatandaşlara Teşekkür Etti

Vergi Haftası sebebi ile mesaj yayınlayan Maliye Bakanı Naci Ağbal, vergi yükümlülüklerini yerine getiren vatandaşlara teşekkür etti.

İçinde bulunduğumuz 28. vergi haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayan Maliye Bakanı Naci Ağbal, vergi alanındaki yükümlülüklerini yerine getiren tüm vatandaşlara teşekkürlerini ilettirken, vergi kapsamında yapılan yenilikleri hatırlatmayı da ihmal etmedi.

Her yılın Şubat ayının son haftasında kutlanan Vergi Haftası sebebiyle bir mesaj yayınlayan Maliye Bakanı Naci Ağbal, sorumluluklarını yerine getiren vatandaşlara teşekkür etti. Hassas davranış gösteren vatandaşların vergi yükümlülüklerini yerine getirdikleri için teşekkür eden Maliye Bakanı Ağbal, vergi mevzuatının daha etkili, kolay ulaşılabilir ve anlaşılabilir bir yapıya sahip olması için gerekli olan tüm çalışmaların büyük bir hassasiyet ile yapıldığına dikkat çekti.

Kısa bir süre içerisinde vergi tabanının genişletilmesi, istihdam alanındaki artış, vergiye uyum maliyetinde azaltma ile yatırım ortamındaki iyileştirmeler, rekabet gücünün yükselmesi için ekonomide ve vergi alanında iyileştirmeler yapıldığını aktaran Ağbal, yayınladığı mesajda yapılandırma kanunu hakkında da bir takım bilgiler verdi.

Yapılandırma Kanunu hakkında da açıklamalarda bulunan Ağbal, yapılan bu çalışmalar ile birlikte çalışmaların içerisinde yer alan mükelleflerden belirli şartlar taşıyanlara yıllık kurumlar vergisi ve gelir vergisi beyannameleri üzerinden hesaplanan verginin yüzde 5’lik kısmının, ödenmesi gereken gelir ve kurumlar vergisi üzerinden düşülecek olması, vatandaşlar tarafından pozitif bir yaklaşım ile karşılandığını aktardı.