Bitcoin Ödeme Ağı Genişliyor! Listeye Kasap Döner De Giriyor!

2017 yılında birden alevlenen ve değerleri ile yatırımcısını adeta zengin etmeye başlayan kripto paralar, vatandaşın günlük hayatında daha geniş yer bulmaya başlayacak. Türkiye genelinde şubeleri bulunan Kasap Döner, 2018 yılı itibariyle Bitcoini le ödeme kabul etmeye başlayacağını açıkladı.

Türkiye genelinde birçok şubesi bulunan ünlü fast food markası Kasap Döner, 2018 yılı itibariyle Bitcoin üzerinden ödeme yapacağını duyurdu. Konu hakkında değerlendirmelerini paylaşan Kasap Döner Genel Müdürü Bahar Özürün, bitcoinde enflasyon riskinin düşük olduğunu, kullanımının basit olduğunu, para transferi işlemlerinde güvenli bir altyapının bulunduğunu, aracı olmadan iki kişi arasında gerçekleşen bir sistem olduğunu ve küçük bir hafıza kartı sayesinde bile taşınabildiğini, bu uygulamayı hayata geçirmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.

Bitcoin kullanımı aşamasında gerekli olan tek şey sanal bir cüzdan. Bu sanal cüzdanı cep telefonunuzda, tabletinizde, bilgisayarınızda ya da hafıza kartınızda saklayabiliyor, internet üzerinde bulunan servislerden de faydalanabiliyorsunuz. Sahip olacağınız ya da oluşturacağınız bu cüzdan için özel bilgilerinizi vermeniz de gerekmiyor.

Ortaya çıkartılacak olan bu sanal cüzdan ile hem dijital para alabilir, hem gönderebilir, hem de alışverişlerinizde büyük bir rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bitcoin üzerinden yapacağınız ödemelerde, gönderen adresinden alıcı adresine şifrelenmiş olarak bir imzalı dosya gönderimi gerçekleştirilir. Her işlemin ağın tamamına duyurumu sağlanırken, gerçekleştirilen işlemin blok zincirinde yerini alması sağlanırken, bu sayede el değiştiren Bitcoin’in birden fazla kullanılmasının da önüne geçilir. Sahip olduğu bu özellikler Bitcoin’in herkes tarafından kullanılabilecek basitlikte ve hırsızlık önlemlerini en aza indirgeyecek düzeyde güvenli bir ödeme ağı olmasını da sağlıyor.