Daha Önce Böylesi Görülmedi! Kredi Kartı Kullanana Banka Aidat Ödeyecek!

QNB Finansbank’ın yüzde 100 oranında iştiraki olan Enpara, kredi kartı kullanımında devrim niteliğinde iki uygulama ile hizmete giriyor. Enpara, kredi kartını düzenli şekilde kullanan kullanıcılara yıllık 100 TL aidat ödeyecek ve her ay 3 alışverişin sonradan masrafsız bir şekilde taksitlendirilmesine olanak sağlayacak!

Kuruluşunun beşinci yılını kutlayan Enpara, kredi kartını iki adet oldukça önemli özellik ile kullanıma açtı. QNB Finansbank’ın iştiraki olan Enpara, „şubesiz bankacılık“ alanında hizmet veren Türkiye’nin ilk ve tek bankası olma özelliğini taşıyor.

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan QNB Finansbank CEO’su Güzeloğlu, kasım ayı Sonu itibariyle toplamda 900 bin müşteriye ulaştıklarını, yaklaşık 7 milyar Türk Lira’lık mevduata sahip olduklarını ve kullandırılan kredi miktarının da 1,2 milyar Türk Lirası olduğunu ifade etti.

2014 yılının Eylül ayında Enpara üzerinden kredi çekilmesine olanak sağlandığını, aradan geçen süreçte toplamda 3,5 milyar Türk Lirası tutarında kredi sağladıklarını ifade eden Güzeloğlu, şubesiz bankacılık alanında bir ilk olduğunu, dünyada pek benzerinin bulunmadığını, tamamen dijtal olmayı başaran ilk bankanın Enpara olduğunu ifade ediyor.

12 Aralık 2017 tarihi itibariyle Enpara kredi kartlarını kullanıma sunduklarını, diğer kredi kartlarında nbazı özellikler ile ayrılındığını, aynı zamanda Card Finans’ın sahip olduğu tüm özelliklerin bu kart vasıtası ile de sağlandığını ifade eden Güzeloğlu, ayda 3 defa ve toplamda 3 bin Türk Lirası olmak üzere yapılan alışverişlerin farksız bir şekilde taksitlendirilmesine olanak sağlandığını dile getirirken, aynı zamanda kart aidatı olmamasına ek olarak, enpara kredi kartı kullanıcıların düzenli bir kullanım sağlamaları halinde de her kullanıcıya 100 Türk Lirası tutarında aidat ödemesinin Enpara tarafından yapılarak bir ilkin gerçekleştirileceğini dile getirdi.