Eximbank Şube Ağını Genişletecek!

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım şube sayılarında artışa gideceklerini ve ülkedeki 65 bin ihracatçının tümüyle birlikte çalışmak istediklerini söyledi.

Türk Eximbank Şube Ağını Genişletiyor!

En kısa zaman içinde şube ağlarını genişleteceklerini ve bunun takribinde ülkedeki ihracatçılara doğrudan ihtimam sağlayacaklarını ifade eden Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, bu aşamalardan sonra daha da  yayılacaklarını umduklarını ve bunu öngördüklerini söyledi.

İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nin düzenlemiş olduğu bilgilendirme amaçlı yapılan birliktelik programında Adnan Yıldırım ihracatçıların tümüyle bir araya gelerek Eximbank‚ın sağladığı avantajları anlattı.

Adnan Yıldırım, Türk Eximbank dış satımları finanse etmek oranına göre global olarak Eximbanklar arasındaki Güney Kore’den sonra ikinci sırada bulunduğunu söyledi. İhracatçıların yüzde 26’lık oranına destek vererek Güney Kore’den sonra dünya çapında ihracatçısına en fazla destek veren Eximbank olduklarını söyleyen Adnan Yıldırım, bu yılın sonuna kadar Güney Kore’nin de önüne geçeceklerini ve birincilik koltuğuna oturmayı hedeflediklerini ifade etti.

Şu an da ihracatçıya sadece Türk Bankacılık Sistemi ile hizmet verdiklerini ancak kısa sürede şube ağını genişleterek doğrudan hizmet sunacaklarını ifade eden Adnan Yıldırım sağladıkları desteklerin, ihracatçı ile doğrudan bir araya gelmesine ve bunun takribinde daha da yaygın hale geleceklerini söyledi. Türk Eximbank, ülkedeki 65 bin ihracatçının tümüyle çalışarak onları Türk Eximbank’ın avantajlarından faydalanmalarını hedeflemektedir.

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk da bu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kamil Porsuk, sanayicilerin geçen senenin şartlarının güçlüğüne rağmen üretimden ve dışa satımlarından vazgeçmediklerini, bunun da devletin desteği ile olduğunu ve Türkiye ekonomisinin bir nebze de olsa rahatladığını söyledi.

Kamil Porsuk, Türk Eximbank Genel Müdürü’nün her daim yanında olduğunu söyledi. İhracatçılara çok güzel avantajlar sunulduğunu ancak sanayicilerin bazılarının bu imkanlar hakkında bilgi sahibi olmadığını söyleyen Porsuk, bu gibi eksiklikler için çalışmalarda bulunduklarını belirtti.