Facebook’ta Yepyeni Dönem! Yemek Siparişi Alınmaya Başlanılacak!

Sosyal medya sektöründe global düzeyde en yüksek kullanıcı sayısına sahip olan Facebook hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Facebook, ilk etapta Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulamaya konulacak olan yeni uygulamasını dağıttı. Artık kullanıcılar Facebook üzerinden yemek sipariş iverebilecekler.

Facebook tarafından geliştirilen yeni uygulama sayesinde kullanıcılar artık Facebook üzerinden yemek siparişi verebilecekler. Hem eve teslim, hem de restorandan al seçenekleri ile ile birlikte kullanıcıların yemek siparişi vermelerine olanak sağlanacağının bildirilmesi, sosyal medya devinin cesareti konusunda alkış topladı. 

Aynı zamanda kullanıcıların bulundukları konumun çevresinde yer alan restoranlar için arkadaşları tarafından yapılan yorumların da okunabileceği bilgisi paylaşılırken, uygulamanın ilk etapta Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulamaya konulacağı, devam eden süreçte yavaş yavaş global hizmet ağına açılacağı belirtildi.

Amerika’da hizmet veren restoran zincirleri arasından Papa John’s, Wingstop, Panera, Jack in the Box, TGI Friday’s, Denny’s, El Pollo Loco, Chipotle, Jimmy John’s ve Five Guys ilk etapta eve teslim seçeneği ile  hizmet sunacak iken, ülkede yer alan Delivery.com, DoorDash, ChowNow, Zuppler, EatStreet, Slice ve Olo adlı internet siteleri ile anlaşması bulunan restoranlardan da Facebook kullanıcıları sosyal medya üzerinden yemek siparişi verebilecek.

Facebook tarafından sunulacak bu hizmet, web tarayıcı üzerinden gerçekleştirilebileceği gibi aynı zamanda hem Android işletim sistemli, hem de iOS işletim sistemli cihazlar üzerinden de hizmet sunulacak.