Google’da Ne Arıyoruz? Google 2016’nın Arama Trendlerini Açıkladı!

Global çapta en çok kullanılan arama motoru Google, ülkemizde de alanında 1 numara konumunda. Türk Halkı Google’a öylesine alıştı ve güveniyor ki, konusunda uzman bir akrabasını dahi dinlemeyip Google’a soruyor. Öğretmen misiniz? Müfredatla ilgili bilgilerinize şüpheyle yaklaşılıyor, en iyisini Google bilir. Bankacı mısınız? Hele bir durun siz, Google söyler en iyi krediyi.

Google o kadar hayatımızın içine girdi ki, aklımıza takılan hemen her şeyi anında Google’a yazıp öğrenmek istiyoruz. Peki Google da en çok neler arıyoruz? Google, Türkiye ve dünyada en çok aranan kelimelerin listesini açıkladı. Aranan kelimler kategorilerine göre listelenmiş durumda.

En Çok Aranan Kişi Aleyna Tilki! “O Kim” Mi? Yaz Google’a!

2016 yılında Google’da en çok aranan kişi Aleyna Tilki oldu. Aleyna Tilki’yi sırasıyla; Oya Aydoğan, Mustafa Koç, Tarık Akan, Emre Mor, Muhammed Ali, Koray Avcı, Neslihan Atagül, Barış Arduç ve Kemal Doğulu takip etti.

2016 yılında genel aramalarda sırasıyla; „EBA-Eğitim Bilişim Ağı“, „Pokemon GO“, „Darbe“, „Altın fiyatları“, „Olimpiyatlar“, „Avrupa Şampiyonası“, „Kısmetse Olur“, „Takdir/teşekkür hesaplama“, „Dolar kuru“, „KPSS başvurusu“ Google’a soruldu.

Yemekler de Trileçe, Dizilerde Kiralık Aşk!

„Yemek tarifleri“ kategorisinde moda tatlı „Trileçe“ ilk sıradayken onu; „Mücver“, „İstiridye mantarı“, „Magnolia“, „Lazanya“, „Milkshake“, „Chia tohumu tatlı“, „Farklı kahvaltı“, „Mozaik pasta“ ve „Biber dolması” takip etti.

„Diziler“ kategorisinde ilk sırada “Kiralık Aşk“ yer alırken onu; „Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz“, „Aşk Laftan Anlamaz“, „No: 309“, „Kara Sevda“, „Tatlı İntikam“, „İçerde“, „Hayat Şarkısı“, „Cesur ve Güzel“ ve „Kırgın Çiçekler“ takip etti.

Google’a „Nedir?“ diye sorduğumuz ilk şey „Artık yıl“ olurken onu; „Güneş tutulması“, „Dünya Kadınlar Günü“, „OHAL“ ve „Saat farkı“ takip etti. „Slime“, „KPSS başvurusu“, „Tanka nasıl çıkılır?“, „Orkide bakımı“ „Nasıl yapılır?“ diye de Google’a sorduk.