Hibe Kredisi Almanın Püf Noktaları

Hali hazırda olan ve sermaye eksikliği nedeni ile açılamayan işletmelerin imdadına hibe kredileri yetişiyor. Hibe kredisine artan talepler, hibe kredisi almayı zorlaştırıyor. Çünkü ihtiyaç duyan veya duymayan neredeyse bütün işletmeler, kendisini büyütmek ve geliştirmek istemesi bu durumun olmasına zemin hazırlıyor.  Hibe kredisindeki asıl amaç farklı projelerin ve güzel projelerin sermaye sıkıntısı çekilmeden aktif hayatına başlamasını kolaylaştırmaktır. Fakat yoğun talep olduğundan dolayı çok iyi projelerde bu şekilde aralarda kaynayıp gidiyor. Bunun önüne geçmek için hibe kredisi almanın püf noktalarını bilmeniz gerekiyor. Çünkü yeni işyeri açmak isteyen ve işyeri, büyütmek isteyen herkesin hibe kredisine büyük oranda ihtiyacı bulunuyor. Bilinçli şekilde başvurunuzu yaptığınız zaman kolayca kredi sahibi olacaksınız.

 

Hibe Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Çok güzel ve dikkat çekici bir projeniz olması gerekir. Böylece sizler diğer projelerin arasından sıyrılarak en ilk sıraya yerleşebilirsiniz.
  • KOSGEB Danışmanlarına danışarak size uygun projeyi belirleyebilirsiniz ve kendinize rahatça bir iş yeri açabilirsiniz. Çünkü adım adım sizi takip edecekleri için bu size bir avantaj sağlayacaktır.
  • Yapacağınız başvurunuzu özenli ve tüm bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekir. Çünkü baştan savma yapılan başvuruların çoğu değerlendirilmeye bile alınmadan elenebiliyor.
  • Hibe kredisi için birçok kitap veya bürolarda hizmetler verilmektedir. Dolandırıcıların tuzaklarına düşmeden kendinize uygun olanı belirleyerek bir uzman kişiden yardım talep edebilirsiniz.