İÇTAŞ, Yatırımlarına Devam Ediyor

IC IÇTAŞ Enerji, 2017 yılı içerisinde 240 milyon Euro tutarında yatırım yaparak 100 kişilik istihdam alanı yaratacaklarını aktardı.

Enerji sektöründe yeni yatırımlar yapacaklarını aktaran IC İÇTAŞ Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen, yatırımlar ile Türkiye ekonomisine destek olmaya devam edeceklerini açıkladı. 2017 yılı itibariyle 5 yıl içerisinde gerçekleştirmeyi planladıkları yatırımlar hakkında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen, hedeflerinin 2 buçuk milyar Amerikan Doları olduğunu aktardı.

IC İÇTAŞ Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen Trakya Elektrik Dağıtım’da basın mensupları ile bir araya geldi. Önemli açıklamalarda bulunan Serhat Çeçen, söze konu olan yatırımların 500 milyon Amerikan Doları tutarında olan yatırımın elektrik dağıtımına yönelik olduğunu, kalan iki milyon Amerikan Doları tutarındaki yatırımın ise yerli kaynakların kapsamında kalacağına dikkat çekti.

IC İÇTAŞ Enerji, geride bıraktığı on beş yıllık süre zarfında ulaşım alanında önemli yatırımlara imza atmıştı. Bu kapsamda yapılan toplam yatırım miktarları da 12 milyar Euro tutarında olarak kayıtlara geçmişti. Çeçen, yaptığı açıklamada yabancı yatırımcılar ile ortak çalışmalar yapacakları konusuna da parmak bastı. Yabancı sermaye ile birlikte şirkete pozitif bir ivme kazandırmayı hedeflediklerini aktaran Çeçen, 2017 yılı için planlarının sağlam olduğunu, yılı kurtarmak için çaba sarfetmelerinin gereksiz olduğunu ve IC İÇTAŞ Enerji olarak uzun vadede planlarını hazırladıklarını aktardı.

2017 yılı içerisinde istihdam yaratmak için çalışma yaptıklarını aktaran Çeçen, bu yıl içerisinde elektrik dağıtım şirketleri bünyesinde en az yüz kişilik istihdam alanı yaratacaklarını aktardı.