Pana Holdingin İlk İcraati Medya Fonu Oldu!

Kurtlar Vadisi, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi Türk televizyon tarihinin mihenk taşı konumuna gelen önemli dizilerin yapımcısı olan Pana Holding, borsaya açılmış Denge Holding’in hisselerini satın aldıktan sonra isim değişikliğine giderek Pana Yatırım Holding oldu. Holding başkanı Raci Şaşmaz, medyada bir fon oluşturacaklarını kaydetti.

Pana Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Raci Şaşmaz, Denge Yatırım Holding’in yüzde 48,50’lik hissesini satın aldıklarını ve firmanın borsada işlem görmemekte olan A ve B grubu paylarını da bünyelerine kattıklarını açıkladı. Gayrimenkul alanında gerçekleştirilen yatırımların hızlanacağını ifade eden Şaşmaz, aynı zamanda medya ve eğlence sektörleri için de bir fon oluşturup, Türkiye’nin yurtdışında temsilini sağlayacak projelere imza atmayı hedeflediklerini kaydetti.

Gayrimenkul ve medya konusunda gerçekleştirilen yatırımların hız kesmeden devam edeceğini ifade eden Raci Şaşmaz, her alanda yatırım için ortam yaratmayı amaçladıklarını, 5 yıllık bir projeksiyonları olduğunu, hepsinin tamamlanmasının 5 milyar Türk Lirası’na tekabül ettiğini belirtti. Bu süreç zarfında gayrimenkul sektöründe 2 milyar Dolar’lık ciro hedefleri olduğunu kaydeden Pana Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mahir Şaşmaz, Katarlı ortakları Al Bawakir ile yurt dışında yeni yatırımlar hedeflediklerini, yurt ve sağlık kompleksi alanlarında proje üretimi gerçekleştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Katarlı Al Bawakir Grubu Başkanı Mahmur Al Bawakir, Türkiye’deki iç talebe güvenceleri olduğunu, Türkiye’nin Katar için her zaman önemli bir konumda olduğunu ifade etti.