Ziraat Bankası Altın Mevduat Hesabında Yatırımlarınızı Değerlendirin

Ziraat Bankası, vadeli altın mevduat hesabı ile birlikte küçük yatırımlarınızı 400 güne kadar vade seçenekleri eşliğinde değerlendirmenize olanak sağlıyor. İşte Ziraat Bankası vadeli altın mevduat hesabına dair merak edilen tüm detaylar!

Ziraat Bankası, evde sakladığınız altınları Ziraat güvencesi ile vadeli altın mevduat hesabında değerlendirmenize olanak sağlıyor. İsterseniz size en yakın Ziraat Bankası şubesinden açtırabileceğiniz vadeli altın mevduat hesabınızı, aynı zamanda internet şubesi üzerinden de rahatlıkla açtırabilirsiniz.

30 gün ila 400 gün arasında vade seçenekleri eşliğinde altınlarınızı değerlendirmenize olanak sağlayan Ziraat Bankası, 1000’de 1000 saflıkta altın üzerinden yatırım yapmanıza olanak sağlıyor.

Minimum 10 gram altın ile açabileceğiniz Ziraat Bankası vadeli altın mevduat hesabında, herhangi bir çalıma ve kaybolma riski bulunmadan, altın cinsinden faiz elde edebilirsiniz. Tasarruf Mevduatı Sigortası kapsamında olan Ziraat Bankası vadeli altın mevdat hesabı, faiz üzerinden yüzde 15 oranında stopaj kesintisi yapıyor.

Ziraat Bankası Vadeli Altın Mevduat Hesabı Faiz Oranları

30 ila 31 gün arasındaki vade seçeneklerinize aylık yüzde 0,5 oranında faiz uygulaması yapan Ziraat Bankası, 31 ila 91 gün arasındaki vade seçeneklerinize aylık yüzde 0,75, 92 ila 180 gün arasındaki vade seçeneklerinize aylık yüzde 0,75, 181 ila 364 gün arasındaki vade seçeneklerinize aylık yüzde 0,80, 364 ila 400 gün arasındaki vade seçeneklerinize aylık yüzde 0,80 oranında faiz uygulaması ile yatırımlarınızın büyümesine olanak sağlıyor.