Sanal Kart Nedir?

Günümüzde sıklıkla kullanılan ve güvenilir alışveriş yöntemlerinden biri olan sanal kart uygulaması ile özellikle internet üzerinden güvenilir ve hızlı bir şekilde alışveriş yapabilmektedir. Günümüzde paykasa kartlar, astropay ve otopay kartlarla birlikte birçok ön ödemeli kart sistemi bulunmaktadır.

Sanal Kart Nedir?

İnternet üzerinde yaşanan dolandırıcılık sorunlarına karşı ortaya çıkan ve %100 güvenilir olan bu kartlar ile alışveriş yaparken sadece kart üzerindeki güvenlik ve PİN numaralarını girmeniz yeterlidir. Bu sayede kişisel ve kart bilgilerinizi sisteme girmeden alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Bu kartların satışı da yasal siteler üzerinden gerçekleşmektedir. Bazıları TL bazıları ise Euro kuru üzerinden hizmet vermektedir.

Sanal Kart Nedir konusunda bu hizmetlerden yararlanmak ve daha birçok avantajı bir arada görmek için kullanılması önerilmektedir. Günümüzde internet açıklarından faydalanan dolandırıcılara karşı alabileceğiniz en güzel yöntem olduğu söylenebilir. Üstelik bu kartlar tek kullanımlıktır ve başkasının eline geçse bile bakiye olmadığı durumlarda kullanılamaz ve hiçbir kişisel bilginiz üzerinde bulunamaz. Uygun fiyatlarla sanal kart siparişi verebilir ve dilediğiniz her platformda kullanmaya başlayabilirsiniz

Sanal Kart Avantajları Nelerdir?

Sanal kart limitleri ise kişilere göre değişmektedir. Yani kişiler sanal kartları için herhangi bir limit oluşturmadıkları süre zarfında limit her zaman sıfır olarak kalacaktır. Bunun sonucunda ise sanal kartın ya da sanal kart bilgilerinin çalınması bireyleri etkilememektedir. Alışveriş yapılması sonucunda ise sanal kart limiti alışveriş tutarına göre düşüş gösterir. Eğer sanal kart bilgileri, limit azalmadan önce çalınırsa kartta olan limit kadar para kaybı yaşanmaktadır.