Sanayiye ve Üretime Destek Paketi Komisyona Geldi

Hem sanayiye hem de üretime sunulacak desteğe dair detaylar komisyona sunuldu. Sanayi, Ticaret, Enerji, Bilim ve Teknoloji komsiyonuna sunulan ‚Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı‘ hakkındaki görüşmeler tüm hızıyla devam ediyor.

Ziya Altunyaldız başkanlığında toplantı gerçekleştiren komisyon, ikinci gününde de tüm hızıyla devam etti. Vekiller, tasarı üzerindeki görüşlerini dile getirerek tasarı hakkında şekillendirmeler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Komisyonda zeytinlik, mera ve kıyılar ile alakalı olan üç maddenin geri çekilmesi talebinde bulunan Ekici, bu maddeler ile alakalı bir alt komisyon kurulmasının talebini iletirken aynı zamanda diğer maddelerin de sanayi alanında ön açıcı özellikler taşıdığını belirtti. Bahsi geçen üç maddenin rant ve çıkar çatışması içerisinde olduğunu dile getiren Ekici, diğer maddelerin sanayi alanında önemli bir canlanma yaratacağını düşündüklerini aktardı.

Konu hakkında komisyonda söz alan CHP Milletvekili Bülent Öz ise kıyı kesimlerinde yeni yapılaşmanın önünün açılmasını engellemek amacıyla tasarıdaki bahsi geçen üç maddenin kaldırılması talebinde bulundu. Aynı zamanda yine CHP Milletvekili olan Musa Çam ise görüşülen tasarının bir torba tasarısı olduğunu belirtirken görüşmelerin Plan ve Bütçe Komisyonu’na da taşınması gerektiğini bildirdi.

Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve KHKlarda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı görüşmeleri sanayi alanında üretimin artırılması amacıyla tüm hızıyla devam ediyor.