Taklit Edilen Gıda Ürünlerine Dikkat!

TESK Genel Başkanı olan Bendevi Palandöken, Ramazan ayı içerisinde vatandaşların taklit edilen gıda ürünlerine dikkat etmesi gerektiği hakkında uyarıda bulundu.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nda (TESK)  Genel Başkan olarak görev yapan Bendevi Palandöken önceki gün bir açıklamada bulundu. Bendevi Palandöken yapmış olduğu açıklamasında, bazı gıda ürünlerinin taklit edildiğini ve bunlardan uzak durulması gerektiğini vurgulayarak, alışveriş esnasında ne kadar ucuz gıda maddesi almaya yanaşılırsa, sağlığında o derece tehlike altına girebileceği konusunda vatandaşa uyarıda bulundu.

TESK Genel Başkanı olan Bendevi Palandöken ayrıca yapmış olduğu açıklamasında Ramazan ayının girmiş olmasıyla beraber merdiven altında üretiliyor olan taklit gıda ürünlerinin artış olduğunun da altını çizdi.

Ucuz olsun diye bu merdiven altında üretiliyor olan taklit gıda ürünlerinin sağlıksız olmasına dikkat çeken Bendevi Palandöken, özellikle şarküteri, şekerleme ve unlu gıdalar gibi ürünlerde daha çok dikkat edilmesi gerektiğini de açıklamalarına ekledi.

TESK Genel Başkanı açıklamalarında, vatandaşın alışveriş yaparken mutlaka alacağı gıda ürünlerinin son kullanma tarihini kontrol edilmesi gerektiğinin önemine de değinerek, bilinçli olan her tüketicinin görmüş olduğu her türlü bir hata neticesinde yetkili makamlara bildirmesi gerektiğini de anlattı. Yine taklit edilen gıda ürünlerinde uzak durulması gerektiğini de tekrarlayan Palandöken, ucuz mal almaktan kaçınılması gerektiğini ve insan sağlının her şeyden daha önce geldiğini de ifade etti.

Ayrıca Palandöken, merdiven altında üretilen bu ürünlerin haksız rekabet ortamı oluşturduğunu da ifade ederek, söz konusu olan bu ürünlerinin engellenmesi adına gerçekleştirilen tüm denetimlerin daha fazla sıkılaştırılması gerektiğini de açıklamalarına ekledi.