Tesla 3’e Önemli Güncellemeler Gelecek!

Geçtiğimiz günlerde Mars yörüngesine gönderilen Tesla modeli, şirketteki sallantıları engelleyemese de geçici bir süreliğine susturmuştu. Lakin Redditor kullanıcı tarafından yapılan bir kaza sonrasında Tesla Model 3’te yer alan bazı hatalar tekrar ayyuka çıktı.

Tesla Motors CEO’su Elon Musk, bireysel Twitter hesabı üzerinden REdditor kulanıcısı olan Model_3_Crash_Dummy rumuzuyla farkında olduğu hataları yazan kişiye yanıtlar verdi. Tesla Model 3 ile yapılan kazada hem sürücüler, hem de yolcular ciddi bir şekilde yara almaz iken, otomobil tam anlamıyla enkaza dönüşmüş vaziyette. Kaza sonrası otomobil kaynaklı fark edilen hataları dile getiren Redditor kullanıcısına yanıt, Musk’ın kendisinden geldi.

Otomobilin içinde yer alan büyük tablet biçimindeki ekranın kırılması sonrasında, torpido bölümünün açılmadığını ifade eden Redditor kullanıcısı, bu bölümün kontrol işlemlerinin tamamıyla tablet ekran üzerinden yapıldığını, hatta Model 3’lerde aracın birçok özelliğinin bu ekran sayesinde yapıldığını, kaza sonrasında sigorta belgelerinin yer aldığı torpido gözünün açılmaması sebebiyle mağduriyet yaşandığını ifade etti.

Aracın çarpması sonrasında kolunu ekrana çarparak hem ekranın kırılmasına, hem de kolunda ufak çaplı kesiklerin olmasına da değinen Redditor kullanıcısı, kesiklerin önemli bir yaralanma olmadığını vurgularken, daha derin yaraların da kaza şiddetine göre mümkün olabileceğini belirtti.

Kaza sonrasında kişisel Twitter profili üzerinden birkaç çözüm önerisi paylaşımında bulunan Elon Musk, bir sonraki güncelleme ile birlikte anlık durma durumunun gerçekleşmesi sonrasında torpido gözünün otomatik olarak açılmasının sağlanacağını belirtirken, aynı zamanda ekranın kırılmasının engellenmesi için de ekranı korumak adına ince bir plastik ekran koruyucunun takılabileceğini belirtti.