Tesla Model 3 Siparişleri İptal Ediliyor!

Geçtiğimiz günlerde Tesla CEO’su Elon Musk tarafından tanıtımı gerçekleştirilen Tesla Model 3 için yaklaşık 65 bin kişi siparişini geri çekti! Bu durumun endişe yaratacağı ön görülse de CEO Elon Musk, durumdan oldukça memnun!

Geçtiğimiz ay içerisinde tanıtımı gerçekleştirilen Tesla’nın bütçe dostu elektrikli otomobili Model 3, dünya genelinde oldukça önemli bir yankı uyandırdı. Duyurunun yapılması ile birlikte ön sipariş toplamaya başlayan Tesla firması, rekor seviyede ön sipariş almayı başardı. Ancak alınan bu rekor siparişe ek olarka aynı zamanda on binlerce kişi de siparişlerini iptal etmeye başladı.

Konu hakkında açıklama yapan Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla Model 3 için ’satmama‘ konseptli bir strateji izlediklerini ifade ederek oldukça büyük bir şaşkınlık yaratmıştı. 500 bin adetten fazla bir ön sipariş sayısına ulaşan Tesla Model 3 için aynı zamanda 60 bin’den fazla da sipariş iptali söz konusu.

Tesla’ya ait finansal rapor açıklaması gerçekleştirmek üzere basın toplantısı düzenleyen CEO Elon Musk, bu güne kadar geçen süreçte 518 bin adet ön siparişin alındığını ve aynı süre zarfında da 63 bin adet iptal edilen siparişin olduğunu aktardı. Durum hakkında herhangi bir endişe belirtisi göstermeyen CEO Musk, yapacakları bir reklam çalışması ile satışları tekrar yukarıya çekmenin mümkün olduğunu, lakin bunun üretim kapasitesinin göz önüne alınması ile mantıklı bir hareket olmayacağını ifade etti.

Aylık 20 bin araç üretimine çıkma konusunda çaba sarfeden Tesla şirketinin şu zaman kadar alınan siparişler için 2019 yılına sarkma durumunun söz konusu olduğu ifade edilirken, yapılan bu iptallerin CEO Musk’ı hiç endişelendirmediği de gözlerden kaçmadı.

Musk, aynı zamanda konuşmasında şirket için hiç olmadığı kadar mutlu olduğunu ifade etti.