25 Yıla Kadar Vadeli Konut Kredisi Olanağı Denizbank’ta!

Denizbank, konut kredisi edinerek ev sahibi olmak isteyen müşteriler için vadeleri 25 yıla kadar uzattı. Banka tarafından müşterilere sunulan konut kredilerinde 25 yıl vadeye kadar müşterilere farklı faiz oranları tatbik edilmektedir.

Denizbank Mortgage Kredisi kapsamında müşterinin tercih ettiği vade dilimi karşılığında banka, müşteriye uygulayacağı faiz oranını belirlemiştir. Bahse konu mortgage kredisi kapsamında satın alınmak istenilen evin eskpertiz değerinin yüzde 80’ine kadar finansman edinilebilmektedir.

İşte Faiz Oranları!

Denizbank konut kredisi uyarınca 24 aya kadar vadeli finansman edinmek isteyen müşterilerine aylık yüzde 0,91 faiz oranı tatbik etmektedir. Bu durumda kredinin müşteriye yıllık maliyet oranı yüzde 13 olarak gerçekleşecektir. Bankanın uyguladığı faiz oranı vade süresi uzadıkça artış göstermektedir.

Denizbank Mortgage kredisi kapsamında likidite sağlayarak borcunu bankaya 25 ila 36 ay aralığındaki bir vadede ödemek isteyen müşterinin karşılaşacağı faiz oranı aylık yüzde 0,97 olarak belirlenmiştir. Denizbank Konut kredisinden bu vade diliminde faydalanan müşteriye kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 13,34 seviyesinde olacaktır.

Mortgage kredisinden 37 ila 60 ay bandında faydalanan müşteriye bankanın uygulayacağı faiz oranı aylık yüzde 1,01 olarak belirlenmiştir. Bu durumda kredinin müşteriye yıllık maliyet oranı 13,49 düzeyinde yansıyacaktır. Bahse konu krediden 61 ila 300 ay vade aralığında faydalanmak isteyen müşterinin karşılaşacağı aylık faiz oranı yüzde 1,19 düzeyidir.

Denizbank konut kredisi kapsamında müşterilerinden kredi tahsis ücreti olarak kredi meblağının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti tahsil etmektedir. Bununla birlikte banka ayrıca konut sigortası poliçe primini ve DASK poliçe primini de müşteriye yansıtmaktadır. Konutun değerinin tespit edilmesi için gereken ekspertiz raporunun düzenlenmesi nedeniyle oluşacak ekspertiz ücreti de müşteriden alınan bir diğer ücrettir.

Kredi vadesi boyunca konut üzerine konulacak ipotek için işlem ücretini de müşterinin karşılaması gerekmektedir.