Findeks’e Nasıl Üye Olunur? Findeks Güvenilir Bir Sistem mi?

Findeks, Kredi Kayıt Bürosu tarafından hizmete sokulan bir finans hizmetidir. Bu hizmet kişiler için finans sektöründe adeta bir ayna görevi görür ve kişilerin tüm kredi sicillerini gözler önüne serer. Bu servis üzerinden kredi notu, kredi sicili ve borç durumları rahatlıkla görüntülenebiliyor. Sistemden faydalanmak için öncelikle üyelik gerçekleştirmeniz isteniyor. Bu üyelik işlemleri tek defaya mahsustur. Sonraki tüm işlemlerde bu üyeliği kullanabilir ve istediğiniz işlemi saniyeler içinde yapabilirsiniz.

Findeks Nasıl Üye Olunur?

Findeks resmi sitesi üzerine giriş yaptıktan sonra sağ üstte Ücretsiz Üye Ol butonunu göreceksiniz. Bu butona tıkladığınız zaman Bireysel ve Ticari diye iki ayrı seçenek çıkıyor. Bu aşamada bireysel müşteri hizmeti yapıyorsanız Bireysel kısmını, bir şirket ve ticari işletme için işlem yapmak istiyorsanız Ticari kısmını seçin. Bireysel alan seçildiği zaman sistem sizlerden isim, soyisim, TC kimlik numarası, cep telefonu, e-posta gibi bilgileri istiyor. Formda belirtilen tüm noktaları hallettikten sonra Findeks’e üyeliğiniz ücretsiz olarak alınmış oluyor.

Findeks Kredi Notu Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Menüden kredi notu sorgulamaya girildiği zaman karşınıza belirli kredi notu öğrenme paketleri çıkıyor. Normal kredi notu öğrenme paketi 4,84 TL civarı bir ücrettir. Bu paketin içerisinde normal notlu haliyle kredi notunuz yer alıyor. Ancak dileyen kişiler için Gold Takipçi, Gold Danışmanlık ve Premium gibi kredi notu paketleri de sunuluyor. Bu paketlerde danışmanlık tarzı hizmetler de yer aldığı için fiyatı 12 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu kısımda istediğiniz kredi notu paketinin üzerine tıkladıktan sonra satın alma bölümüne geçiyorsunuz. Ödeme işlemini de yaptıktan sonra kredi notunuz size çok kısa bir süre içerisinde iletiliyor. Kredi notunuz size istediğini kanal üzerinden iletilebilir. Dileyen kişiler telefonları dileyen kişiler de e-posta adresleri üzerinden kredi notunu alabilir.

Findeks Güvenilir Bir Sistem mi?

Findeks sistemine giriş yaptığınız zaman sitenin adresinin başında yeşil bir kilit işareti bulunuyor. Bu işaret bağlantı yaptığınız sitenin güvenilir olduğu anlamını taşıyor. Bu sistem bankalar tarafından oluşturulduğu için, koruma yapısı da bankaların internet sistemleri gibidir. Bu açıdan her türlü işlemde rahat davranabilirsiniz.