Türkiye İş Bankası Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu son dönemlerde oldukça önemli bir hal almıştır. Bunun nedeni de bankaların kredi notlarına göre kredi vermesidir.

Türkiye İş Bankası Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu Findeks kredi kayıt bürosu ve Türkiye İş Bankası işbirliği ile ortaya çıkabilmektedir. Türkiye İş Bankası müşterileri de kredi notunu sistem üzerinden görebilmektedir. Hızlı bir şekilde öğrenilebilen ve cep telefonu üzerinden de görülebilen kredi notu sayesinde İş Bankası kredilerinin görülmesi mümkün olabilmektedir. Kredi notu öğrenme Türkiye İş Bankası sistemi üzerinden güvenilir bir şekilde paylaşılmaktadır.

Diğer bankalar da olduğu gibi İş Bankası kredi notu da birçok sistem tarafından değerlendirildikten sonra müşterilere sunulmaktadır. Bu kredi notunda kişilerin geçmiş dönemlerdeki banka işlemleri göz önüne alınır. Bu işlemlerden sonra kredi kartı borcu ve kredi işlemleri ile birlikte bir puan verilmektedir. Bu puan en fazla 1900’e kadar çıkabilmektedir.

Riskli, az riskli ve orta şeklinde değerlendirmeler yapılır. Kredi notu uygun olan kişiler İş Bankası kredilerine hızlı bir şekilde başvuru yapabilir. Bu sayede kredilerin hangisinin en iyisi olduğuna karar verilebilmektedir. Ancak bilinmesi gereken önemli bir husus bulunmaktadır. Bu da her bankanın kendine özel kredi notu bulunmaktadır. Yani İş Bankası kredi notu sorgulama işleminde sadece İş Bankası ile ilgili olan finansal ilişkilerinin tablosu çıkmaktadır. Ancak Findeks kredi sistemi üzerinden gerçekleşene kredi notu sorgulama işleminde tüm bankalarla olan finansal ilişkilerin sonucu öğrenilmektedir.