Akbank Vadeli Euro Hesabı!

Akbank Direkt Vadeli Euro Mevduat Hesabı ile; Euro cinsi nakdi bulunan vatandaşlar likitlerine faiz getirisi alabilmektedirler. Döviz kurunda meydana gelecek artışlardan da faydalanmak isteyen müşteriler, mevduatlarını bankaya Euro şeklinde yatırıp hem kurdaki artıştan hem de faiz getirisinden nemalanma olanağına kavuşabilmektedir.

Akbank Direkt’te vadeli hesap minimum 1.000 Euro ile açılabilmektedir. Akbank vadeli mevduat hesabında vade seçeneklerine ve yatırılan miktara göre faiz oranları farklılık arz etmektedir.

Vadeye ve Meblağa Göre Değişen Faiz Oranları!

Akbank vadeli Euro hesabı dahilinde 3 ila 6 gün vadede binde 5 oranında faiz getirisi önermektedir. 7 ila 27 gün binde 10 oranında faiz tatbik edilmektedir.

Akbank Direkt vadeli Euro hesabında bin ila 30 bin Euro arasında 28 gün üzeri bütün vadelerde yüzde 0,65 düzeyinde faiz uygulanmaktadır. 30 bin ila 100 bin Euro mevduatlar için 28 gün üzeri bütün vadelerde yüzde 0,70 seviyesinde faiz oranı tatbik edilmektedir. 100 bin ila 3 milyon Euro aralığında mevduat sahipleri için banka tarafından 28 gün üzeri bütün vadelerde yüzde 0,80 düzeyinde faiz uygulanmaktadır. 3 milyon Euro ve üzeri bütün vadeler için yine 28 gün ve üzeri vadelerin tamamı için yüzde 0,35 seviyesinde faiz oranı ön görülmektedir.

Akbank Direkt tarafından yukarıda belirtilen faiz oranları bankanın resmi sitesinden deklare edilmiş olup, bugün (27.12.2016) ve telefon ile internet bankacılığı için geçerlidir. Akbank, bu faiz oranlarını değiştirme yetkisine haiz olduğundan, mevduatını bankaya götürmek isteyen müşterilerin, o gün ki faiz oranlarını banka şubelerinden yahut bankanın internet sitesinden öğrenmesinde yarar vardır. Akbank Direkt müşteri özelinde farklı faiz oranları uygulama hakkını da saklı tutmaktadır.