Anadolu Bank Vadeli Euro Hesabı

Euro cinsinden mevduat sahibi müşteriler, paralarını Anadolu Bank Euro vadeli hesap kapsamında değerlendirebilmektedirler. Bu sayede hem döviz kurunda oluşacak getiriden hem de faiz getirisinden faydalanılabilecektir.

Anadolu Bank 5 bin Euro kadar yatırımı olan müşterilerine 32 gün ve üzerindeki bütün vadeler için yüzde 0,5 (binde 5) dolayında faiz oranı vermektedir. 5 bin Euro ile 20 bin Euro arasındaki mevduatlar için banka tarafından yine 32 güne kadar faiz önerilmemekle birlikte; 32 gün üzeri vadelerde yüzde 0,75 düzeyinde faiz oranı uygulanmaktadır.

Anadolu Bank 20 bin Euro ile 100 Euro arasındaki mevduatlar için de 32 gün vadeye kadar faiz oranı önermemektedir. Bahse konu mevduat aralığı için banka tarafından 32 gün ve üzeri bütün vadelerde yüzde 1 seviyesinde faiz geliri önerilmektedir.

100 bin Euro ve üzerinde Anadolu Bank farklı vadeler için müşterilerine değişken faiz oranları uygulamaktadır. 6 günlük vadeli yatırım için banka tarafından yüzde 0,1 (binde 1) seviyesinde faiz verilmektedir. 7 ila 31 gün arası vadeler için banka tarafından önerilen faiz oranı yüzde 0,25 olarak belirlenmiştir. 100 bin Euro ve üzeri mevduatlar için Anadolu Bank 32 gün ve üzeri bütün vadeler için yüzde 1,25 seviyesinde faiz oranı önermektedir.

Banka tarafından önerilen faiz oranları Euro vadeli hesabın banka şubesinde açılması durumunda geçerlidir. Daha yüksek faiz getirisi isteyen müşteriler, yüksek faiz oranlarından yararlanmak için bankanın internet bankacılığı hizmetinden yahut telefon bankacılığı hizmetinden yararlanabilmektedirler.

Haberimizde geçen faiz oranları bugün (26 Aralık 2016) itibari ile geçerli olup, Anadolu Bank dilediği zaman faiz oranlarını değiştirme hakkına sahip olduğunu deklare etmiştir. Bankanın resmi internet sitesinden her an öğrenilebilen faiz oranları, müşterinin bankaya mevduatını yatırmadan önce başvurabileceği güvenilir bir kaynaktır.