Burgan Bank’tan Yüzde 12,25 Hoş Geldin Faizi!

Burgan Bank, ülkemiz bankacılık sektörünün gelişmekte olan aktörlerinden. Geneli büyükşehirde bulunmakla birlikte ülkemizde toplamda 51 şube ile hizmet veren Burgan Bank; mevduat sahibi müşterilerine brüt yüze 12,25 “Hoş Geldin Faizi” önermektedir.

Burgan Bank tarafından müşterileri için belirlenmiş cazip faiz oranı yüzde 12,25​​​​​​​​​​ olup, bahse konu mevduat faiz oranı yalnızca 32 ila 40 gün arası vade aralığında ve en az 1 gün valörlü açılan hesaplar için geçerlidir. Burgan Bank kampanya kapsamında vadedilen avantajlı faiz oranını alabilmek için minimum 25 bin Türk Lirası yatırılması gerektiğini açıklamıştır. Yüzde 12,25 faiz oranının geçerli olduğu üst limit ise 1​​ milyon Türk Lirası’dır. Aynı gün açılan Türk Lirası hoş geldin mevduat oranı 32 ila 91 gün vade aralığında yüzde 12 olarak uygulanacağı banka tarafından deklare edilmiştir.

Dövize de Yüksek Faiz Fırsatı!​​​​

Burgan Bank Hoş Geldin Faizini döviz için de uygulamaktadır. Banka tarafından Amerikan Doları için yüzde 3,75 ve Euro için de yüzde 2,25 oranında faiz oranı sunulmaktadır. Bahse konu mevduat faiz oranı yalnızca 32 ila 91 gün vade aralığında açılan hesaplar için geçerlidir.

Türk Lirası mevduatı bulunan ve Burgan Bank’ta değerlendirmek isteyen müşteriler gibi, yabancı para biriminden bankaya vadeli hesap açtırmak ve avantajlı fazi oranlarından yararlanmak isteyen müşteriler için de minimum ve maksimum mevduat meblağları tayin edilmiştir. Hesap kapsamında cazip faiz oranlarını alabilmek için minimum 7.500 Amerikan Doları veya Euro yatırmak gerekmektedir. Bahse konu faiz oranlarının maksimum 1 milyon Amerikan Doları ve Euro için uygulanacağı deklare edilmiştir.

Burgan Bank faiz oranlarını tek taraflı olarak değiştirebileceğini açıkladığından, mevduatını Burgan Bank’a yatırmak isteyen müşterilerin güncel faiz oranlarını bankadan sormalarından yarar vardır.