T- BANK Vadeli Türk Lirası Hesabı

Turkland Bank ( T- BANK), mevduat sahibi müşterilerine vadeli Türk Lirası hesabı sunuyor. Hesap dahilinde banka tarafından uygun vade seçenekleri ve cazip faiz oranları tayin edilmiş durumda. Müşteriler tercih edecekleri vadeye göre paralarına faiz alabilmektedirler.

Turkland Bank’ta vadeli hesap açtıran bir müşteri, vade sonunda kazanacağını faizi hesap açılışında öğrenebilmektedir. T- BANK’ta 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay vadeli hesap açılabileceği gibi 365 güne kadar istenilen vadede mevduat hesabı da açılabilmektedir. Banka, vadesinden önce bozulan hesaplara faiz ödemesi yapmamaktadır. Önceden belirlediği vade sonunda hesabını kapatmayan müşterilerin mevduatları, aynı vade ve güncel faiz oranı üzerinden yenilenerek faiz kazanmaya devam etmektedir.

Mevduat Vadeleri ve Faiz Oranları!

Turkland Bank, müşterilerine tercih ettikleri vade ve mevduat meblağlarına göre faiz oranı vermektedir. Oranlar güncel olarak tayin edilmekte olup, bahse konu faiz oranları bugün (07.12.2016) için geçerlidir.

Mevduatını 1 – 7 gün arası vadeli şekilde bankaya yatırmak isteyen bir müşteri yüzde 7,5 oranında faiz alacaktır. Parasını bankaya 8 – 15 gün arası vadeli şekilde yatırmak isteyen bir müşteriye uygulanacak olan faiz oranı ise yüzde 7,75 seviyesindedir. 1 aya kadar vadeli mevduat yatırımlarının diğer seçeneği olan 16 – 31 gün arası vadeli nakit yatırımlarında banka tarafından yüzde 9 faiz oranı tatbik edilmektedir.

1 ay üzeri bütün vade dilimleri için Turkland Bank tarafından uygulanan faiz oranı yüzde 9,5 düzeyidir. Aslında banka tarafından farklı zaman dilimleri için ve farklı mevduat meblağları için değişken faiz oranları belirlenmekle birlikte, hali hazırda 1 ay üzeri bütün vade oranlarında faiz oranı yüzde 9,5’da sabittir. Ayrıca müşterinin mevduat meblağı ne kadar olursa olsun yukarıda belirtilen faiz oranlarını bugün itibari ile alabilmektedir.