Halk Bankası Vadeli Mevduat Hesabı Oranları

Müşterileri için düzenlediği kredilerde uygun faiz oranları ile müşterilerinin yüzünü güldüren Halk Bankası; mevduatını kendisine getiren müşterileri için de vadeli hesap ayrıcalığı sunuyor. Bu sayede müşterilerin birikimleri risksiz katlanarak büyüyor.

Halk Bankası, mevduatını vadeli şekilde bankasında değerlendirmek isteyen müşterilerine iki farklı seçenek sunmaktadır. İlk seçenekte müşteriler direk banka şubesinden vadeli hesap açtırabilmektedirler. Bu seçenekte nispeten düşük faiz oranları sunulmaktadır. İkinci seçenekte ise Halkbank internet bankacılığı aracılığı ile yahut Halkbank Dialog aracılığı ile müşteri tarafından açılan vadeli mevduat hesabına çok daha yüksek faiz oranları verilmektedir.

Şubeden Açılan Vadeli Hesap!

Halk Bankası şubelerinden açtırılan vadeli hesaplarda 500 Türk Lirası ile 5 Bin Türk Lirası aralığındaki mevduatlar için banka tarafından; 1 aylık vade dilimi için yüzde 4,50, 3 aylık vade dilimi için yüzde 4,75, 6 aylık süre için yüzde 4,75 ve 1 yıllık vade için de yüzde 4,75 faiz oranı uygulanmaktadır.

5- 25 Bin Türk Lirası aralığındaki birikimler için; 1 aylık vade dilimi için yüzde 4,50, 3 aylık vade dilimi için yüzde 4,75, 6 aylık süre için yüzde 4,75 ve 1 yıllık vade için de yüzde 4,75 faiz oranı uygulanmaktadır.

25 Bin Türk Lirası üzerindeki mevduatlar için Halk Bankası tarafından; 1 aylık vade dilimi için yüzde 4,50, 3 aylık vade dilimi için yüzde 4,75, 6 aylık süre için yüzde 4,75 ve 1 yıllık vade için de yüzde 4,75 faiz oranı verilmektedir.

Halkbank İnternet Şubesi veya Halkbank Dialog’dan Açılan Vadeli Hesaplar!

Halkbank İnternet Şubesi veya Halkbank Dialog’dan açılan vadeli hesaplar için banka tarafından çok daha yüksek faiz oranları sunulmaktadır. Bütün meblağlar için; 32 güne kadar vadeli yatırımlar için yüzde 8,75 faiz oranı, 32- 184 gün arası olan yatırımlar için yüzde 9,25 faiz oranı, 184- 999 gün arası olan vadeler için ise yüzde 9 oranında faiz olanağı sunulmaktadır.