ING Bank’tan Mevduatınıza Yüzde 11,25 Faiz!

ING Bank özellikle mevduat faizleri konusunda adeta bankacılık sektörüne öncülük ediyor. Bu alanda çalışmalarını ve reklamlarını yoğunlaştıran banka, sektördeki en yüksek faiz oranını veriyor.

ING Bank e-Turuncu Hesap için uyguladığı ve “hoş geldin faizi” olarak tanımladığı faiz oranını yüzde 11,25 olarak tayin etmiştir. Söz konusu yüksek faiz oranından yararlanmak isteyen müşterinin daha önce ING Bank’ta hesap açtırmamış olması gerekiyor, zira banka tarafından hoş geldin faizi denilen bu oran sadece yeni tanışılan müşterilere sunulmaktadır.

Hoş Geldin Faizi 500 Bin Türk Lirasına Kadar Geçerli!

Hoş geldin faizi; 500 bin Türk Lirası’nı aşan meblağlar için geçerli değildir. ING Bank’a 500 bin Türk Lirası’ndan fazla bir tutar yatırıldığında; mevduatın 500 bin Türk Liralık kısmı için yıllık yüzde 11,25 faiz oranı, 500 bin Türk Lirasından fazla olan kısmı için ise yıllık yüzde 4 oranında getiri faizi alınabilmektedir.

ING Bank ayrıca hoş geldin faizini 1 yıl ile sınırlandırmıştır. Yani yıllık yüzde 11,25 oranında açıklanan faiz oranı, hesap açımından itibaren bir yıl boyunca geçerliliğini sürdürmektedir. İlk yılın ardından ise banka tarafından uygulanan faiz oranları aşağı yönlü revize edilmektedir.

ING Bank şu anda yüzde 11,25 düzeyinde açıkladığı faiz oranını değiştirme hakkına sahip olduğunu deklare etmiştir. Bu nedenle müşterilerin hesap açımı sırasında güncel faiz oranlarını sormaları faydalı olacaktır.