HSBC Altın Hesap İle Birikimleriniz Hızlı Katlansın

Türkiye’de en çok vadeli hesap bulunduran bankalardan bir tanesi olan HSBC, vadeli altın hesabı ile birlikte altın birikimi yaparak yatırımlarınızı değerlendirmenize olanak sağlıyor.

HSBC Altın Hesap ile birlikte gram bazında altın alım satımı gerçekleştirerek yatırımlarınızı vadeli altın hesabında değerlendirebilir, bu şekilde daha kıymetli yatırımlar elde edebilirsiniz. Döviz yatırımı yaparcasına olan bir kolaylıkta altın alım satım işlemi gerçekleştirmenize olanak sağlayan HSBC bankası, kaybolma, çalınma ya da düşük ayar riski ile kafanızı yormadan altın birikimi yapmanıza olanak sağlıyor.

İster Türk Lirası üzerinden, isterseniz de USD ya da EUR üzerinden alım yapabileceğiniz altın işlemleriniz ile birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Minimum 0,01 gram ve katları üzerinden yapabileceğiniz altın yatırımlarınızı kıymetlendirebilirsiniz. 995/1000 saflığı üzerinden satın alıp, satabileceğiniz altın hesabınızı HSBC internet bankacılığı üzerinden, ATM bankacılığı üzerinden ve telefon bankacılığı üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Günlük maksimum altın hesabı işlem limitiniz ise 3 bin gram yani 3 kilogram üzerinden olacaktır.

Altın hesabınıza faiz uygulaması yapmayan HSBC bankası, hesabınızın satın aldığınız altınların günlük kurları üzerinden değer kazanmasına yardımcı oluyor. Vadeli altın hesabınızı 300 gram altın üzerinden açarak 32 gün üzerinden vadelere yatırabilirsiniz. Yapacağınız altın birikiminizin 100 bin Türk Lirası, Tasarruf Mevduatı Sigortası kapsamına tabi olup, devlet güvencesi altına alınmaktadır. HSBC Vadeli Altın Hesabı’nızın stopaj oranı ise yüzde 15 oranındadır.