ING Bank Vadeli Dolar Hesabı

ING Bank, dolarını vadeli hesapta değerlendirmek isteyen müşterileri için cazip faiz oranları sunmaktadır. Müşteriler “en yüksek faiz veren banka hangisi?” diye sorarken; mevduat faizlerinde ön plana çıkan ING Bank’ın dolar hesabına uyguladığı faizleri incelemekte yarar var.

ING Bank vadeli dolar hesabı açtırmak isteyen müşterilerine şubeden yahut internetten hesap açma olanağı tanımaktadır. Şubeden açılan hesapların faiz oranları nispeten daha düşük olurken; internet üzerinden açılan vadeli dolar hesabının faiz oranları daha yüksektir.

Şube Kanalıyla Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları!

ING Bank resmi internet sitesinden deklare ettiği faiz oranlarına göre; 10 milyon dolara kadar mevduatı olan müşteriler, 32 gün vadeye kadar yüzde 0,15 oranında faiz alabilmektedirler. Yine maksimum 10 milyon dolarla sınırlı olmak üzere; 32- 380 gün vade aralığında banka tarafından uygulanan faiz oranı yüzde 1 olarak tayin edilmiştir.

ING Bank’ın duyurduğu faiz oranlarında meblağa göre değişkenlik yaşanmamaktadır. ING Bank bahse konu vade aralıklarının tamamında yatırılan meblağ ister 1 dolar olsun ister 10 milyon dolar olsun bu faiz oranlarını uygulamaktadır. Daha yüksek faiz oranı almak isteyen müşterilerin ise internet ya da telefon üzerinden işlem yapmaları gerekmektedir.

E- Vadeli Mevduat Faiz Oranları!

ING Bank e- vadeli mevduat faiz oranları şubede uygulanan faiz oranlarına göre daha yüksektir. 250 bin dolara kadar olan meblağlarda 32 ila 35 gün arası vadeler için yüzde 1,60 oranında faiz tatbik edilmektedir. 91- 365 gün arası vade dilimleri için banka tarafından uygulanan faiz oranı ise yüzde 1,5 seviyesindedir.

250 bin Amerikan Doları üzeri meblağlar için banka tarafından yüzde 1 oranında faiz uygulanmaktadır. Bahse konu faiz oranları bugün (19.12.2016) itibari ile geçerli olup, ING Bank tarafından değiştirilebilmektedir.