HSBC Vadeli Mevduat Faiz Oranları

HSBC vadeli hesap dahilince mevduatını değerlendirmek isteyen müşterilerine yüksek faiz vermektedir. HSBC vadeli hesaplarından faydalanarak faiz getirisi elde etmek isteyen müşteriler, banka şubeleriyle şahsen görüşerek hesap açabilirler yahut işlemlerini bankanın resmi internet sitesi üzerinden de gerçekleştirebilirler.

Türk Lirası Vadeli Hesap Asgari Faiz Oranları!

HSBC tarafından belirlenen ve bankanın resmi internet sitesinden deklare edilen faiz oranları, müşterilere sunulan asgari oranlardır. Bu kapsamda sunulan faiz oranlarını dikkate aldığımızda; HSBC 15 ila 21 gün aralığında müşterilerine minimum yüzde 4,75 faiz oranı önermektedir. 15 gün altı vadeler için HSBC tarafından herhangi bir faiz oranı ön görülmemektedir.

Türk Lirası cinsinden mevduatını HSBC’ye getiren ve 22 ila 31 gün aralığında bankada vadeli olarak durmasını isteyen müşterilere banka tarafından yüzde 5,25 seviyesinde faiz tatbik edilmektedir. 32 ila 385 gün aralığındaki vadeler için banka tarafından önerilen faiz oranı ise yüzde 5,5 noktasıdır.

Türk Lirası E- Mevduat Faiz Oranları!

Mevduatını bankaya yatıran ancak vadeli hesabını kendisi bankanın internet bankacılığı üzerinden açan müşteriler için banka tarafından daha yüksek faiz oranı tatbik edilmektedir. 14 güne kadar e- mevduat hesaplarında da banka tarafından faiz getirisi vadedilmemektedir. Bununla birlikte 15 ila 21 gün aralığındaki vadeli yatırımlar için banka tarafından yüzde 7 faiz oranı uygulanmaktadır.

22 ila 385 gün arası vadeli olarak mevduatını HSBC’ye yatıran müşteri için banka tarafından yüzde 9,25 seviyesinde faiz oranı uygulanmaktadır. Bahse konu faiz oranları, bankanın müşteriye sunduğu e- mevduat faiz oranları kapsamındaki en yüksek seviye konumundadır.

HSBC Bank mevduat faiz oranlarını değiştirme hakkını saklı tuttuğundan müşterilerin nakitlerini bankaya aktarmadan önce güncel faiz oranlarını takip etmelerinde yarar vardır.